שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מונה מנכ"ל חדש לתיאטרון החאן הירושלמי
  הנבחר: סמנכ"ל הכספים של מוזיאון ישראל. יחליף את המנכ"ל הפורש, רני פינצי, שהתפטר בחודש מאי

  ועדת החיפוש המיוחדת שהקימה ההנהלה הציבורית של תיאטרון החאן הירושלמי למציאת מנכ"ל חדש החליטה ביום שני למנות את יעקב (יקי) הרטל לתפקיד. הרטל יחליף את המנכ"ל הפורש, רני פינצי, שהודיע על התפטרותו בחודש מאי. הסיבה הרשמית להתפטרותו של פינצי היא הגירעון התקציבי, שהוערך במיליון וחצי ש"ח, אך מאחורי הקלעים דיברו על חילוקי דעות בינו לבין יו"ר ההנהלה הציבורית ומנכ"ל עיריית ירושלים, רענן דינור.
  הרטל, שעבד במשך תקופה ארוכה כחשב קרן ירושלים ובשנים האחרונות כיהן כסמנכ"ל הכספים של מוזיאון ישראל, נחשב לאיש שלומו של דינור. בוועדת החיפוש השתתפו חברי מועצת המנהלים של התיאטרון - עליזה אולמרט, עו"ד תמר בן-דוד, צחי בקר וכאמור דינור. התקשרות חוזית בין התיאטרון להרטל טרם נחתמה והדבר יבוצע בימים הקרובים, לאחר שיובהרו סעיפי שכרו של הרטל ופרטים נוספים.
  ההנהלה הציבורית של התיאטרון פנתה לארבעה מועמדים: גבי הדר, מנהלת התכניות במשכנות שאננים; אסתי דינור, לשעבר מנהלת משכנות שאננים ומנהלת הפורום הישראלי; מרב שביב, רכזת באגף התקציבים של משרד האוצר; ויעקב (יקי) הרטל. למרות שתיאטרון החאן הוא עמותה שאינה מחויבת לקיים מכרז לתפקידיה הניהוליים, יש הסבורים בתוך התיאטרון כי דווקא בגלל הגירעון הכספי ממנו הוא סובל, מן הראוי היה לפתוח את המשרה לרשימה נרחבת יותר של מועמדים ולהתמקד יותר בצד השיווקי , שנראה כבעיה האקוטית ממנה סובל התיאטרון.
  הרטל, שכיהן כאמור כסמנכ"ל הכספים של מוזיאון ישראל, הודיע במפתיע לפני כחודש על פרישתו מתפקידו במוזיאון. בתגובה לפנייה של ynet מסרה דוברת מוזיאון ישראל, רחל שכטר: "הרטל הודיע על עזיבתו בחודש יוני והוא יסיים את תפקידו בסוף אוגוסט. המוזיאון מוקיר את תרומתו ומאחל לו הצלחה בעתיד".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים