שתף קטע נבחר

האו"ם קובע: לא היה טבח במחנה הפליטים ג'נין

דו"ח האו"ם לבדיקת אירועי ג'נין מתפרסם מחר. הוא מותח ביקורת על ישראל - שמנעה העברת סיוע הומניטארי לתושבים, ועל הפלסטינים - שהציבו מאגרי נשק רבים בתוך המחנה

דו"ח האו"ם בעניין אירועי ג'נין יתפרסם היום (ה') בשעות הבוקר. הדו"ח מותח ביקורת על ישראל, ש"מנעה הגשת סיוע הומניטארי" לתושבי המחנה, אך דוחה את טענות הפלסטינים אודות "טבח" שבוצע במחנה הפליטים.
הדו"ח מאשר את טענות ישראל, לפיהן נמצאו מאגרי נשק ואמצעי לחימה רבים בתוך מחנה הפליטים. כזכור, טענה ישראל כי במחסני אונר"א, ארגון הסעד והתעסוקה של האו"ם, נמצאה תחמושת רבה, וכי המחסנים שימשו מסתור עבור מחבלים.
חילוקי הדעות בעניין אירועי ג'נין, במהלך מבצע "חומת מגן", העסיקו בחודשים האחרונים את מועצת הביטחון של האו"ם. מזכ"ל האו"ם הורה על צוות חקירה מיוחד לבדיקת האירועים, אך הצוות פוזר לאחר שישראל הודיעה כי לא תשתף עמו פעולה.
לדברי גורמים דיפלומטיים, הדו"ח הוא "חיובי" מבחינתה של ישראל, משום שהוא מפריך את הטענות לפיהן בוצע טבח במחנה הפליטים. עם זאת, הדו"ח מאשש את דברי שליח האו"ם, טרייה לארסן, שאמר כי שורש הבעיה היה במניעת הסיוע ההומניטארי ופינוי ההריסות לאחר הקרבות.
שר החוץ שמעון פרס, השוהה בביקור מדיני בארצות הברית, אמור להיפגש עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, ולדון עמו בין השאר בעניין. פרס ייפגש בביקורו גם עם עמיתו האמריקני, קולין פאוול, עם שר ההגנה דונלד ראמספלד, ועם היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
"לא היה טבח". פעולת צה"ל בג'נין
צילום: איי פי
מומלצים