שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דו"ח האו"ם: לא היה טבח, ישראל מנעה סיוע
  הדו"ח קובע: במחנה הפליטים מתו 52 פלסטינים, מחציתם אזרחים. הטענות נגד ישראל: השתמשה בנשק כבד באזורים צפופי-אוכלוסין, מנעה סיוע לאחר הלחימה. הטענות נגד הפלסטינים: מצאו מסתור בלב האוכלוסיה

  האו"ם פרסם היום (ה') רשמית את הדו"ח על המתקפה הישראלית על מחנה הפליטים ג'נין במסגרת מבצע "חומת מגן".
  כפי שצפו בישראל, הדו"ח מפריך את הטענות הפלסטיניות על טבח, אבל מאשים את ישראל בכך שהשתמשה בנשק כבד באזורים צפופי-אוכלוסין וסיכנה את האזרחים במקום, ובכך שמנעה מצוותים הומניטריים להיכנס למחנה הפליטים לאחר הלחימה. הדו"ח מגנה גם את הפלסטינים על כך שלוחמיהם מצאו מסתור בלב האוכלוסיה האזרחית במחנה הפליטים.
  המלה "טבח" אינה מוזכרת בדו"ח במפורש, אולם נאמר בו: "בכיר ברשות הפלסטינית טען באמצע חודש אפריל כי כ-500 נהרגו (בג'נין), מספר שלא אומת לאור הראיות". לפי הדו"ח, מתו במחנה הפליטים 52 פלסטינים, כחצי מהם אזרחים; ישראל איבדה 23 חיילים בלחימה במחנה הפליטים. עם זאת, מציין הדו"ח כי בסך הכל נהרגו 497 פלסטינים ו-1,447 נפצעו בין 1 במרץ ל-7 במאי, במהלך מבצע "חומת מגן".
  הדו"ח נכתב מבלי שאנשי האו"ם ביקרו במחנה הפליטים ומבלי שזכו לשיתוף פעולה מישראל.

  בישראל מרוצים - ברשות דוחים המסקנות

  משרד החוץ הישראלי מסר בתגובה לפרסום הדו"ח: "דו"ח האו"ם נולד בגלל תעמולת כזב פלסטינית אודות טבח שאירע כביכול במחנה הפליטים ג'נין. הדו"ח שולל מכל וכל את הטענה ומפריך את השקרים שהופצו בנדון". עוד נמסר ממשרד החוץ כי "יש לשים לב לכך שהדו"ח קובע מפורשות שהרשות הפלסטינית לא עמדה בהתחייבותה להיאבק בטרור. לפיכך, ברור שפעולות צה"ל באו בתגובה לגל הקשה של טרור המתאבדים".
  בתגובה לטענות על מניעת סיוע הומניטרי אומר משרד החוץ: "ישראל לוקחת לתשומת לבה את ההערות בדו"ח, המתייחסות לעיכובים במתן כניסה לגורמים הומניטריים לאזור. ישראל מכירה בחשיבות פעולותיהם, אך דוחה את ההאשמות שהוטחו בה באשר לפעולותיה במסגרת 'חומת מגן', שנובעים מזכותה הטבעית של ישראל להגן על עצמה".
  ברשות הפלסטינית דוחים את מסקנות האו"ם, לפיהן לא בוצע טבח במחנה הפליטים. יועצו של ערפאת, נביל אבו רודיינה, אמר כי הפלסטינים ימשיכו במאמצים דיפלומטיים כדי לשכנע את הקהילה הבינלאומית שעל ישראל לשאת באחריות למדיניותה.
  השר הפלסטיני לשלטון מקומי, סאיב עריקאת, אמר ש"תוצאות הטבח מדברות בעד עצמן, ועל הקהילה הבינלאומית להתייחס אליו כפשע מלחמה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  מחנה הפליטים ג'נין לאחר פעולת צה"ל
  צילום: איי פי
  מומלצים