שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוש נפגש עם פרס; "רותח מזעם" על הפיגוע
  נשיא ארה"ב נפגש במפתיע עם שר החוץ והביע הזדהות עם ישראל בעקבות הפיגוע בירושלים. "אני כועס עכשיו באותה מידה כמו ישראל", אמר מוקדם יותר. בכיר החמאס רנטיסי: "לא התכוונו לפגוע באמריקנים"

  נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, נפגש הערב (ה') במפתיע עם שר החוץ, שמעון פרס, והביע הזדהות עם ישראל בעקבות הפיגוע באוניברסיטה העברית בירושלים, שבו נהרגו חמישה אמריקנים.
  פרס נועד לפגישה מתוכננת מראש עם היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס, כאשר בוש נכנס לחדר והצטרף לפגישה למשך חצי שעה. בצאתו ממנה אמר פרס: "באופן בסיסי אנו רואים עין בעין את הצורך להדביר את הטרור בכלל ואת המתאבדים בפרט".
  בפגישה עצמה הזהיר פרס כי "טרור המתאבדים עלול להפוך לסכנה עולמית". הוא הוסיף כי "על מנת להילחם בהצלחה בטרור המתאבדים צריך שיתוף פעולה מצד הפלסטינים, ודרושה מוטיבציה, שתושג באמצעות שיפור המצב הכלכלי ויצירת תקווה מדינית".

  בוש: אנחנו מחויבים למלחמה בטרור

  קודם לכן נפגש בוש עם עבדאללה, מלך ירדן. בראשית הפגישה הוא הגיב באוזני העיתונאים על הפיגוע בירושלים. "אני כועס עכשיו באותה מידה כמו ישראל. אני רותח מזעם", אמר בוש, "ולמרות זאת, אני עדיין חושב שהשלום אפשרי".
  "היום אנחנו אבלים על מותם של חיי האמריקנים", אמר בוש והוסיף: "הטרוריסטים פועלים בשם איזו שהיא דת מופרכת ומנסים להרוג את התקווה לשלום. אנחנו מחויבים למלחמה בטרור, להילחם בטרור ולנצח את הטרור, אבל אסור שמקרים כאלה יעצרו את תהליך השלום".
  בוש הוסיף כי הוא מצפה לשיתוף פעולה עם ממשלות ערב, כדי לעלות על עקבות מבצעי הפיגוע. הנשיא חזר והדגיש שהביטחון הוא בראש סדר העדיפויות שלו, אולם אמר כי "מנגנון הביטחון צריך להגן על העם, ולא על גחמה של אדם אחד" - ברומזו ליאסר ערפאת.
  בוש הזהיר בעבר שאמריקה תפעל נגד טרוריסטים שיפגעו באמריקנים, אולם כשנשאל אם ארצות הברית מתכננת מתקפה השיב דובר הבית הלבן, ארי פליישר: "ארצות הברית נמצאת בעיצומה של מלחמה נגד הטרור, והמלחמה תימשך".
  המלך עבדאללה הצטרף לתפילותיו של בוש ועודד אותו. הוא הודה לבוש על מחויבותו כלפי העם הפלסטיני ואמר שהערבים והישראלים חייבים לעבור ביחד את הקשיים לקראת פתרון הבעיה במזרח התיכון.

  בכיר בחמאס: מטרות אמריקניות אינן יעד

  ואילו ארגון החמאס טען שלא הייתה לאנשיו כל כוונה לפגוע באזרחים אמריקנים באוניברסיטה העברית. "הלוחם לא ביקש מהסטודנטים תעודות זהות, ואין באפשרותו לעשות כן. הוא לא יכול לדעת אם הוא פוגע ביהודים או בערבים. בכל אופן, מטרות אמריקניות אינן יעד מבחינתנו", אמר בכיר החמאס, עבד אל-עזיז רנטיסי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים