שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון מעוניין להיפגש עם שרים פלסטינים
  גורמים מדיניים: ראש הממשלה מעוניין לפגוש השבוע את השרים שמונו במסגרת הרפורמה ויעשה זאת "כשיבשילו התנאים". בן אליעזר ייפגש כנראה בימים הקרובים עם שר הפנים. פרס נוסע למצרים

  ראש הממשלה אריאל שרון מעוניין לפגוש השבוע את השרים הפלסטינים החדשים שמונו באחרונה: שר האוצר סלאם פאייד, ושר הפנים, עבד אל ראזק יחייא.
  רענן גיסין, יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אמר כי שרון מוכן להיפגש עם השרים, אבל הדבר "תלוי בהתפתחות במצב ובכך שיבשילו התנאים". אם הפגישה תתקיים, היא צפויה להיערך בתחילת השבוע, לפני נסיעתם של כמה שרים פלסטינים לארה"ב.
  שרון מעוניין לפגוש את השרים החדשים שמונו במסגרת הרפורמה הפלסטינית, כדי לקדם את המגעים עם ההנהגה הפלסטינית החלופית לערפאת וכדי להקל על האוכלוסיה הפלסטינית, שמצוקתה הביאה ללחצים כבדים על ישראל מצד ארה"ב.
  שרון נפגש בעבר עם כמה בכירים פלסטינים, ובהם נביל שעת ואבו מאזן, ואולם פגישות אלה לא הובילו להתקדמות מדינית. ב"ידיעות אחרונות" דווח כי שרון מתכוון להציג לשרים את הצעתו להסדר ביניים ארוך טווח.
  גם שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, עשוי להיפגש בתחילת השבוע עם שר הפנים הפלסטיני, עבד אל ראזק יחיא. השניים צפויים לדון בתוכניתו של שר הביטחון להשגת רגיעה ביטחונית הדרגתית בשטחי הרשות. על פי תוכניתו של בן אליעזר (תוכנית ה"פיילוט"), ישראל תעביר בהדרגה את האחריות הביטחונית לידי הרשות, בכל מקום שבו יווצר שקט. הפגישה הייתה אמורה להתקיים בשבוע שעבר, אך נדחתה בגלל הפיגוע באוניברסיטה.
  בתוך כך, שר החוץ, שמעון פרס, ייפגש בימים הקרובים עם נשיא מצרים חוסני מובארק. שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, שדיווח על הפגישה המתוכננת לכתבים בקהיר לא מסר היכן היא תתקיים. פרס צפוי להסביר למובארק את הסיבות שהביאו לחיסולו של סלאח שחאדה, פעולה שעוררה ביקורת קשה במצרים.

  פאוול: להמשיך לנסות ולמצוא דרך

  מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, אמר בשבת, כי למרות הפיגוע באוניברסיטה העברית בירושלים, הוא עדיין מקווה לפגוש נציגים פלסטינים האמורים לבקר בשבוע הבא בוושינגטון.
  במסיבת עיתונאים שערך במנילה, בירת הפיליפינים, בסיום ביקורו באסיה, גינה פאוול את פיגועי הטרור והביע צער על רציחתם של חמשת האמריקנים ושני הישראלים בשבוע שעבר בפיגוע בקפיטריה בקמפוס.
  עם זאת, ציין פאוול כי אסור לישראלים ולפלסטינים לוותר ולהפסיק את הנסיונות להגיע לסיום האלימות. "אסור לעזוב את זה. עלינו להמשיך ולנסות למצוא דרך להתקדמות", אמר פאוול וציין עוד כי אין תאריך יעד לחידוש השיחות בין הצדדים.
  סאיב עריקאת, בכיר בצוות המו"מ הפלסטיני, שר הפנים יחיא ומאהר אל מסרי, שר הכלכלה והמסחר הפלסטיני החדש, אמורים להיפגש עם פאוול בוושינגטון השבוע. מדובר בפגישה ראשונה בין אנשי ממשל בוש לבין נציגי הרשות הפלסטינית, מאז קרא הנשיא ג'ורג' בוש להחלפתו של יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, לפני כחודשיים.
  ביום ו' אמר עריקאת כי הפגישה עם פאוול תידחה במספר ימים ותתקיים ביום חמישי. גורמים פלסטינים העריכו כי ההחלטה לדחות את הביקור נובעת מתמיכת ארה"ב בפעולת ישראל בשטחים והלחץ האמריקני למנוע גינוי לישראל במועצת הביטחון של האו"ם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים