שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גורמים מדיניים: ערפאת יזכה בבחירות ברשות
  על פי ההערכה, ערפאת יחליט להתמודד בבחירות ברשות הפלסטינית בינואר 2003, ואם אכן יתמודד, ייבחר

  אם ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, יתמודד בבחירות הכלליות ברשות, שיתקיימו בינואר 2003, הוא יזכה בהן. כך אמרו היום (ד') גורמים מדיניים ומודיעיניים, בעקבות הערכת מצב שגיבשו לאחרונה.
  הגורמים מעריכים כי למרות הצהרותיו המעורפלות של ערפאת, הוא יתמודד שוב על תפקידו. הסיכוי שמועמד רציני יתמודד מולו, מעריכים הגורמים, הוא אפסי. אם ערפאת יחליט לא להתמודד, ההערכה היא שבכירי "אנשי טוניס", ביניהם אבו מאזן, אבו עלא ומוחמד דחלאן, יהיו מעוניינים בתפקיד.
  להערכת גורמים מדיניים, ערפאת דווקא מעוניין לשמוע שמות מתמודדים פוטנציאליים, כל עוד הוא לא מודיע על מהלכיו, כדי "לסמן" מי חותר תחתיו וממי עליו להיזהר.
  הגורמים טוענים עוד כי הבחירות בעיתוי הזה נכפו על הפלסטינים, בניגוד ליוזמת אוסלו, שקודמה על ידם. הצמרת הפלסטינית אימצה את רעיון הבחירות כדי להשיג לגיטימציה מחודשת לערפאת וליצור מנוף לדרישה להוציא את כוחות צה"ל משטחי הרשות, לקווי ספטמבר 2000, בטענה שבצל הכיבוש לא ניתן לערוך בחירות.
  פתח היא התנועה המרכזית שתשתתף בבחירות, וצפויה בה התמודדות בין מנהיגות ותיקה למנהיגות חדשה. החמאס כבר הודיע שלא ישתתף בבחירות הכלליות לרשות.
  בדיונים שנערכו בנושא הבחירות הועלו שתי טענות נגדיות. האחת היא שעל ישראל לנסות למנוע את קיום הבחירות, כי בחירתו המחודשת של ערפאת תסייע לשימור משטר מושחת ולמניעת סיכוי להתליך מדיני.
  הטענה השנייה היא שעל ישראל לא להתערב ולא להפריע לבחירות ברשות, אלא להמתין לתוצאות הבחירות ולנסות לפעול להזזתו של ערפאת מהשלטון, לאחר היוודע התוצאות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  אין מועמדים רציניים. ערפאת
  צילום: רויטרס
  מומלצים