שתף קטע נבחר

המחליפה של בן עמי בכנסת: אורית נוקד

היועצת המשפטית של התק"מ תומכת בבן אליעזר בהתמודדות מול רמון, חושבת שצריך להישאר בממשלת שרון, ובכנסת - היא תנסה להילחם באלימות במשפחה

עורכת הדין אורית נוקד (49) מקיבוץ שפיים תהיה חברת כנסת מטעם העבודה החל מהשבוע הבא. עם פרישתו של פרופסור שלמה בן עמי הופכת נוקד לחברת כנסת באופן אוטומטי על פי תקנון הכנסת, אולם היא תושבע כבר ביום שני במליאת הכנסת, בפתח הדיון הכלכלי המיוחד.
נוקד היא היועצת המשפטית של התק"מ והתנועה הקיבוצית, תפקיד אותו תעזוב בימים הקרובים. היא למדה משפטים באוניברסיטה העברית התמחתה בענייני מקרקעין והוסמכה בשנת 76'. בשנים האחרונות כיהנה גם כחברת דירקטוריון קק"ל וכחברה במועצת מקרקעי ישראל. היא נשואה לדוד ואם לשלושה – אביב (24), סמדר (21) וארז (16).
לרשימת מפלגת העבודה נקלעה במקרה בפריימריס ב-1999. אל נוקד פנו אז מספר בכירים במפלגה ואמרו לה כי היו מעוניינים לראות פנים חדשות כשלה ברשימת העבודה לכנסת. "היו לי סופשבוע אחד להחליט, כי היינו חודש בלבד לפני הפריימריס", היא מסבירה. "בעלי תמך ואני יצאתי למסע בידיעה שאם אני נכשלת אחזור לעבודתי ושום דבר לא קרה".
בקיבוץ שפיים תמכו בהתלהבות בריצתה לכנסת מטעם מחוז הקיבוצים ובקלפי היא רשמה הצלחה לא מבוטלת: מקום 29 אחרי מאמץ בן חודש ימים בלבד. כאשר הורכבה רשימת "ישראל אחת" נדחק מקומה למקום ה-34 הבלתי ריאלי. מאז התפטרו 8 חברי כנסת מהעבודה והלא יאומן בעיני נוקד קורה: היא הופכת חברה בבית המחוקקים.
"אני מביאה איתי ניסיון משפטי וציבורי, יש לי מה לתרום", היא אומרת. "אמנם לא נבחרתי על טיקט נשי אבל אני חושבת שיש לקדם נשים ראויות מתוך גישה עניינית ובוודאי לפעול לסייע להן בנושאים כמו בריאות ואלימות במשפחה".

"להישאר בממשלה"

נוקד תהיה מחברי הכנסת הבודדים ב"עבודה" הסבורים כי יש להישאר שותפים בממשלת האחדות. "כרגע אין פרטנר ואין עם מי לדבר אז למה לפרוש. אם יפתח צוהר מדיני ואני אחשוב ששרון מונע סיכוי להידברות, אני אומר שיש לפרוש אך לא כעת".
עם הצטרפותה של נוקד לסיעת העבודה בכנסת, מרוויח יושב ראש המפלגה בנימין בן אליעזר חיילת נאמנה המדברת בשיבחו. "בהתמודדות בין בורג לפואד אני תמכתי בפואד", מגלה נוקד. "יש יושב ראש נבחר ובהתחשב במצב הביטחוני הקשה – ההתמודדות הזו מיותרת ולא מוסיפה. צריך לאפשר לו להוביל את המפלגה. אני מעריכה מאוד את חיים רמון, אך אתמוך בפואד. זה קשור גם במצפון".לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים