שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוש: "אהיה מחושב בעניין תקיפה נגד עיראק"
  בעקבות החשש הבינלאומי מתקיפה צפויה בעיראק, הבהיר נשיא ארה"ב כי יתייעץ עם הקונגרס ועם בני בריתו ויבחן את כל האופציות העומדות לרשותו. ובינתיים, שר החוץ העיראקי מלגלג על הטענות שעיראק מהווה איום

  נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, הבטיח היום (ד'), במהלך ביקור בג'קסון, מיסיסיפי, להפגין סבלנות ולהתייעץ עם הקונגרס ועם בני בריתו לפני שיחליט על תוכנית כלשהי להפלתו של נשיא עיראק, סאדם חוסיין.
  "אני מבטיח לכם שאהיה סבלני ומחושב, ואמשיך להתייעץ עם הקונגרס, וכמובן עם ידידינו ובני בריתנו, ואבחן את האופציות וכל האמצעים העומדים לרשותי: דיפלומטיה, לחץ בינלאומי, ואולי גם כוח צבאי", הודיע בוש, בתגובה לדאגות הגוברות בעולם על האפשרות למתקפה אמריקנית נגד עיראק.
  בימים האחרונים, בנות הברית העיקריות של וושינגטון באירופה, לרבות גרמניה, הביעו רתיעה מפעולה צבאית אמריקנית נגד עיראק. הביקורת החריפה ביותר יצאה מברלין, והקנצלר גרהארד שרדר, הזהיר שמתקפה צבאית נגד עיראק עלולה "לחסל את הברית הבינלאומית נגד הטרור".
  מבלי להזכיר במפורש את עיראק, הדגיש הנשיא בוש את הצורך לטפל באויבי החירות, בנאום שנשא בפני כאלף מאזינים. "יש מדינות שמפתחות נשק להשמדה המונית, מדינות המונהגות על ידי אנשים שמרעילים את אזרחיהן, מדינות שלא מתחשבות בערכים אנושיים. מדינות אלה מהוות איום אמיתי, שאנו חייבים לטפל בו למען עתיד ילדינו", הדגיש בוש. "ההיסטוריה קוראת לנו לפעול".

  עיראק: אנחנו מאיימים? שטויות

  בתוך כך הזהיר היום שר החוץ העיראקי כי ארצו תגן על עצמה אם תותקף ולגלג על הטענות של ארה"ב ובריטניה, על פיהן עיראק מפתחת נשק להשמדה המונית ומאיימת על שכנותיה.
  בראיון ל-BBC שאל שר החוץ נאג'י סאברי, "איפה האיום? אלה שטויות".
  סאברי, המנהל את המו"מ עם האו"ם בנוגע לפקחי הנשק, הבהיר כי לארצו יש תנאים רבים להחזרת הפקחים, ביניהם הסרת הסנקציות הכלכליות המוטלות על המדינה והבטחת בטחונה וריבונותה של עיראק.
  כשאמר לו הכתב כי ארה"ב, בריטניה והאו"ם לא יסכימו לתנאים הללו, אמר סאברי שעיראק "לא תיכנע לתכתיבים".
  כמו כן אמר סאברי כי עיראק תגן על עצמה, למרות שהדבר יסב לה הרס עצום, וכי הנשיא סדאם חוסיין לעולם לא יוזז מכיסאו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  יתייעץ. בוש
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  שטויות. שר החוץ העיראקי
  צילום: רויטרס
  מומלצים