שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סגן השר מלכיאור סולק מטיסה בארה"ב
  טייס חברת "דלתא" הודיע לסגן שר החוץ, למאבטחו וליועצו המדיני: אתם סיכון ביטחוני לנוסעים. שגרירות ישראל בוושינגטון תגיש מחאה חריפה לסטייט-דיפרטמנט. הקונסול הישראלי בניו יורק, שסולק אף הוא באחרונה ממטוס בארה"ב: צריך לשים לזה סוף

  טייס של חברת התעופה האמריקנית "דלתא" סירב בסוף השבוע להטיס את סגן שר החוץ מיכאל מלכיאור ומאבטחו האישי, בנימוק שהם מהווים "סיכון ביטחוני לנוסעים". שגרירות ישראל בוושינגטון תגיש השבוע מחאה חריפה לסטייט-דיפרטמנט על התקרית החמורה – השלישית מסוגה בחודש האחרון בארה"ב.
  האירוע התרחש ביום חמישי שעבר בשדה התעופה של סינסינטי, לאחר שמלכיאור, יועצו המדיני, דן האזרחי, ומאבטחו האישי - כבר ישבו במטוס השייך לחברת בת של "דלתא". מלכיאור עמד להמריא לטורונטו לאחר ביקור עבודה בארה"ב, משם התכוון לטוס עם "אל על" ארצה ולנחות לפני כניסת השבת.
  כאשר נודע לטייס שמלכיאור ומאבטחו נמצאים על המטוס, הוא סירב להמריא בטענה שנוכחותם מסכנת את המטוס ונוסעיו. במשך שעה שלמה ניסו אנשי "דלתא" לשכנע את הטייס לחזור בו – אך לשווא. במהלך נסיונות השכנוע התבקשו כ-50 נוסעי המטוס לרדת ממנו – והשר ושני מלוויו נלקחו לחדר המתנה מיוחד, שם התנצלו בפניהם אנשי "דלתא".
  בסופו של דבר יצאו השלושה לדרך לאחר כשעתיים, בטיסה אחרת של החברה. כאשר הגיעו לטורונטו סייעו להם אנשי "דלתא" להגיע במהירות למטוס "אל על".
  לפני כחודש התרחשה תקרית דומה, כאשר טייס של חברת "נשיונל" סירב להטיס את הקונסול הכללי בניו יורק, אלון פנקס, בנימוק שהוא מהווה "סיכון ביטחוני". לפני כעשרה ימים סירב טייס חברת "יונייטד" להטיס מאבטח חמוש של שר החוץ, שמעון פרס, למרות שהיו בידו אישורים מהסטייט-דיפרטמנט.
  הקונסול פנקס אמר אתמול ל"ידיעות אחרונות": "זה הופך לאבסורד. מחר יבוא טייס אחר ויגיד שהוא מסרב להטיס את שר החוץ. המכנה המשותף לכל התקריות האלה הוא שכל טייס עושה את הישר בעיניו, וצריך לשים לזה סוף".

  בהכנת הידיעה השתתף משה ימין

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים