שתף קטע נבחר

ח"כ פריצקי: מצנע מתחנף לחרדים

התייחס לפגישה שקיים היום ראש עיריית חיפה עם ראש קהילת ויז'ניץ בחיפה, הרב אליעזר הגר ולפירסומים על הסכמתו לבקשת החרדים לדחות ביצוע עבודות תשתית בעיר בשבת האחרונה

ראש עיריית חיפה, עמרם מצנע, נענה לבקשת החרדים ומנע קיום עבודות בנייה בעיר בשבת האחרונה. כך דיווח הבוקר (א') ביטאון "אגודת ישראל" "המודיע". היום נפגש מצנע עם ראש קהילת ויז'ניץ בחיפה, הרב אליעזר הגר.
"המודיע" דיווח כי נציגי החרדים בעיר, וכן ח"כ יעקב ליצמן, פנו ביום שישי למצנע בבקשה למנוע חילול שבת. הפניה באה לאחר שבעיתונות המקומית בחיפה הופיעו פרסומים, על פיהם ייסגר רחוב פרויד בעיר למשך השבת לצורך בניית גשר עילי במחלף החדש הנבנה במקום. עוד דווח שמצנע נעתר לבקשה ובכך "תיקן טעות שעלולה היתה להיזכר כ'משחן' הראשון שלו בדרכו הפוליטית החדשה".
דובר עיריית חיפה, צבי רוגר, הסתייג מהכותרת בעיתון החרדי ואמר: "אין פה שום כניעה לחרדים. העניין נבחן ולא היה הכרח לבצע את העבודות בשבת, ועל כן הם נדחו".
העיתון החרדי "משפחה" זיכה את מצנע בקבלת פנים אוהדת בסוף השבוע על רקע הכרזתו כי יתמודד על ראשות מפלגת העבודה. בכתבה בעיתון נכתב כי אם מצנע "יצליח לרכוש את לב בוחרי מפלגת העבודה כפי שרכש את לבו של הציבור החרדי בחיפה – יש לפואד סיבה טובה לדאגה".

מגעים עם החרדים

דוברו הפוליטי של מצנע, און לוי, אישר כי היום התקיימה פגישה בין מצנע לבין הרב הגר. "הם אכן נפגשו, אך זו אינה הפעם הראשונה שהם נפגשים ואני מניח שזו גם לא הפעם האחרונה. מצנע והאדמו"ר נמצאים בקשרים הדוקים. אני לא יודע מה עלה במהלך הפגישה אך אני מניח שהם שוחחו על ההתמודדות העתידית של מצנע לרשות הממשלה ובהחלט יתכן שהאדמו"ר וקהילת ויז'ניץ יביעו את תמיכתם במצנע".
חבר הכנסת יוסי פריצקי (שינוי) אמר בתגובה: "אין לי ספק שזה נכון. עמרם מצנע מתחיל את המירוץ שלו לראשות הממשלה מהמקום ששמעון פרס הפסיק, כלומר עם הלשון לאחורי החרדים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
מצנע. בדרכי פרס?
צילום: ערוץ 2
מומלצים