שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גורמים במשרד החוץ: לסגור הקונסוליה באלכסנדריה
  פרסום ראשון: גורמים במשרד טוענים כי "עיקר הפעילות בקונסוליה היא הרמת והורדת הדגל". גורמים בכירים שמתנגדים לסגירה: "זה לא יקרה. בין השאר כי זה צעד רגיש שעלול לשדר למצרים מסר מוטעה"

  פרסום ראשון: גורמים במשרד החוץ קוראים לסגור את הקונסוליה הישראלית באלכסנדריה, או לצמצם את פעילותה.
  הקונסוליה משמשת כנציגות הישראלית השניה במצרים אחרי השגרירות בקהיר. הגורמים במשרד החוץ אומרים כי לצד המשמעות המדינית היתה אמורה להיות לה גם משמעות כלכלית מרכזית. זאת - מתוך מחשבה שאחרי הסכם השלום בין המדינות תתקיים פעילות מסחרית וימית עניפה. אולם בפועל, אומרים הגורמים, מדובר בנציגות שאחזקתה עולה לישראל יותר משלושה וחצי מיליון שקלים בשנה, "ועיקר הפעילות בה היא הרמת והורדת הדגל".
  בנוסף הם מציינים כי הקונסול הכללי באלכסנדריה צפוי לסיים את תפקידו בסוף החודש, וטרם מוּנה לו מחליף.
  בשבועות האחרונים עלה נושא הקונסוליה באלכסנדריה לדיון במסגרת השיחות במשרד החוץ בנושא נציגויות המועמדות לסגירה בשל המצוקה התקציבית.
  כמה בכירים במשרד העריכו שהקונסוליה לא תיסגר בסופו של דבר, מאחר ולצעד שכזה יתלוו משמעויות מדיניות מרחיקות לכת. הגורמים ציינו שסגירתה של הנציגות עשוייה לשדר מסר מדיני מוטעה, שיפגע ביחסים בין המדינות. הגורמים ציינו שסגירת הנציגות בתקופה כה רגישה ביחסים בין ישראל ומצרים תהיה טעות. "זה לא הזמן לקפל נכסים", הוסיפו.
  יש לציין כי גם כך היחסים בין מצרים לישראל מתוחים במיוחד. זאת, בין השאר בשל ההתקפות של הנשיא מובארק על ראש הממשלה שרון בנושא אירוחו של ראש המודיעין עומר סולימאן, ותגובתו החריפה של ראש הממשלה ומזכיר הממשלה גדעון סער.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  נשיר מוצרים מובארק. יחסים מתוחים
  צילום רויטרס
  מומלצים