שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יועצו של מובארק לרמון: הפלסטינים טעו כשפתחו באלימות
  אוסמה אל-באז: "אלימות פוגעת באינטרסים של הפלסטינים עצמם ובאינטרסים של האזור כולו". בתגובה על הביקורת לגבי פגישות ראשי העבודה במצרים אמר רמון: בפגישותיו בעולם שרון מייצג את ישראל, לא את הליכוד

  בפגישה שנערכה אתמול (א') בין אוסמה אל באז, יועצו המדיני של הנשיא מובארק, לבין ח"כ חיים רמון, אמר אל באז ש "הפלסטינים שגו כאשר פתחו באלימות". אל באז הוסיף ואמר: "אלימות פוגעת באינטרסים של הפלסטינים עצמם ובאינטרסים של האזור כולו".
  רמון, יו"ר ועדת החוץ והביטחון בכנסת, הגיע למצרים אתמול לסדרת פגישות ובראשן פגישה עם שר החוץ המצרי, אחמד מאהר. רמון הבהיר בפגישה עם מאהר כי הפסקת הטרור היא תנאי לחידוש תהליך השלום. כמו כן הוא העלה בפגישותיו את בקשת ישראל לשחרר מהכלא המצרי את האזרח הישראלי עזאם עזאם, וכן הבהיר כי על מצרים לשנות את יחסה כלפי ישראל, כדי שתהפוך למתווכת מקובלת בעיני דעת הקהל הישראלית.
  שר החוץ מאהר אמר בפגישה עם רמון כי "על ישראל והפלסטינים לגלות גמישות ונכונות להיכנס להידברות לצורך השגת פיתרון המבוסס על רעיון שתי המדינות לשני העמים".

  ביקורת על הפגישות במצרים

  על רקע הפגישות במצרים מתח היום מזכיר הממשלה, גדעון סער, ביקורת על נסיעות של אישים מהעבודה למצרים. בשבועות האחרונים ביקרו במצרים יו"ר העבודה, בנימין בן אליעזר, שר החוץ, שמעון פרס, שר התחבורה, אפרים סנה וח"כ אברהם בורג. לאחר ישיבת הממשלה אמר בתידרוך לכתבים: "נוצרת תחושה לא נוחה של ניסיון להתערב במערכת הפוליטית הישראלית. אישים פוליטיים ישראלים המוזמנים למצרים צריכים לקחת זאת בחשבון. לא ראוי שזימון בכירים למצרים יהיה פלטפורמה למיתקפה על מדיניות הממשלה הנבחרת ועל ראש הממשלה. השמירה על הכבוד הלאומי אינה רק עניין של טקס".
  רמון השיב על דבריו של סער בהתקפה משלו: "הוזמנתי כיושב ראש ועדה כשם שראש הממשלה מוזמן לכל מקום בעולם כראש ממשלה ולא כנציג הליכוד. דנו בנושאים כגון שחרורו של עזאם עזאם ונושאים נוספים. אין לי ספק כי פגישות אלה תורמות לשיפור היחסים עם מצרים ולא להיפך. אני מצר על כך שלא מתקיימות פגישות כאלה בין ראש המשלה לנשיא מצרים ועל כך שנשיא מצרים לא מגיע לביקור בישראל", הוסיף רמון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 10
  חבל ששרון לא מבקר את מובארק. רמון
  צילום: ערוץ 10
  מומלצים