שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוש נוטה לדחות העברת 200 מיליון דולר לישראל
  הקונגרס אישר להקצות את הסכום במסגרת חבילת סיוע חוץ למיגור הטרור. יועצי הנשיא: לקראת הבחירות לקונגרס - מוטב לאותת על מגמת חסכון

  נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, נוטה שלא לאשר את החלטת הקונגרס להקצות 5.1 מיליארד דולרים לסיוע חוץ מיוחד. כך אומרים הלילה (ג') גורמים רשמיים בממשל האמריקני. מתוך הסכום הנקוב, 200 מיליון דולרים היו אמורים להינתן כסיוע לישראל.
  יועצי הנשיא המליצו לו שלא לאשר את הקצאת הסיוע. "לקראת הבחירות לקונגרס", אומרים היועצים, "הנשיא חייב לאותת לדמוקרטים שבכוונתו לצמצם בהוצאות". לדברי גורמים רשמיים בממשל, בוש נוטה לקבל את ההצעה. מהבית הלבן נמסר כי הנשיא האמריקני שוקל את צעדיו בעניין, וכי טרם התקבלה כל החלטה.
  נוסף על הכסף שיועד לישראל, הוקצו 144 מיליון דולרים לפלסטינים, 200 מיליון דולרים למאבק באיידס ובמגיפות אחרות ברחבי העולם וסכום נוסף לשיקום אפגניסטן. הסכום השנוי במחלוקת הוא חלק מחבילה כוללת בשווי של 28.9 מיליארד דולרים, שנועדה לתמוך במלחמה נגד הטרור, בביטחון הפנים ובשיקומה של ניו-יורק לאחר פיגועי התאומים.
  במפלגה הדמוקרטית מגנים את ההחלטה המסתמנת לבטל את סיוע החוץ המיוחד. "ישנם צרכי ביטחון פנים והגנה שבאופן ברור לא באו על סיפוקם. התכחשות הנשיא אליהם תהיה חוסר אחריות משווע", אומר דייויד סירוטה, דובר הדמוקרטים בוועדת התקצוב של בית הנבחרים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים