שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פגישה בין פרס לעריקאת; ישראל תעביר 140 מיליון שקל לרשות
  צוותי המו"מ ידונו בהעברת הכספים ובהקלות לפלסטינים. בפגישה משתתפים גם השר דני נווה ומנכ"ל האוצר מראני

  שר החוץ שמעון פרס נועד הערב (ד') עם הצוות המדיני הפלסטיני בראשות סאיב עריקאת, ובהשתתפות שרי הפנים והאוצר הפלסטינים. בפגישה דנים הצדדים בהעברת הכספים לפלסטינים ובהקלות לאוכלוסיה.
  גורמים מדיניים אמרו לקראת הפגישה, שישראל תפעל להעביר בהקדם 140 מיליון שקל לרשות, על חשבון כספי המיסים המוקפאים. מדובר בחלק מ-210 מיליון השקלים שישראל הבטיחה להעביר. עד כה הועברו כבר 70 מיליון שקל לפלסטינים. בפגישה הערב דנים הצדדים, מלבד בנושא העברת הכספים, גם ברפורמה הכלכלית ברשות.
  לפני יומיים אמר שרון, כי בנושא הכלכלי ניכרים סימנים ראשונים של התקדמות, בכך שהשליטה על קופת האוצר הפלסטיני יצאה משליטתו הבלעדית של ערפאת. אולם בנושאים הביטחוניים, אומרים שרון וגורמים ביטחוניים, עדיין לא ניכרת התחלה של שליטה על כל הארגונים החמושים.
  בפגישה הערב משתתפים מהצד הישראלי פרס, השר דני נווה ומנכ"ל האוצר, אוהד מראני. מהצד הפלסטיני משתתפים סאיב עריקאת, שר האוצר סלאם פיאד, שר הפנים עבד אל ראזק יחיא ושר הכלכלה מאהר אל מסרי.
  ברשות אומרים כי "אין לצפות הרבה בפגישה בה הנציג הישראלי הבכיר הוא פרס, שהוכח שאין לו מנדט. מה גם שאת פרס יחשק בפגישה דני נווה", אמרו הפלסטינים.
  הערב או מחר צפויה פגישה ביטחונית של בן אליעזר עם מוחמד דחלאן ויחיא. שם ידונו הצדדים בתוכנית "עזה תחילה". בשבוע שעבר נקלעו השיחות בנושא בין הצדדים למבוי סתום. זאת, לטענת הפלסטינים, מכיוון שבן אליעזר חזר בו מההצעה למסור לידי הפלסטינים גם את בית לחם, בנוסף לעזה. בישראל הכחישו שהציעו למסור גם את בית לחם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים