שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: מי שיילך למשפט חילוני ילקה בצרעת וסרטן

מנהיגה הרוחני של ש"ס שוב מסתבך בפליטת פה: הפעם, רמז כי מי שיפנה לבתי משפט אזרחיים "שכולם גזל וחמס" עלול ללקות במחלות ממאירות

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, מסתבך שוב בפליטת פה שתכעיס חילונים רבים: הרב אמר אמש (שבת) בדרשתו השבועית בבית הכנסת ה"יזדים" בשכונת הבוכרים בירושלים, כי מי שיחפש צדק בבית משפט חילוני עלול ללקות ב"צרעת וסרטן". הדברים פורסמו לראשונה היום (א') בעיתון "מעריב".
הרב עובדיה אמר: "אדם שהולך לערכאות ולא לדין תורה הולך לבית משפט של חילונים, שכולו גזל וחמס. כל מה שפוסקים - פוסקים נגד התורה שלנו. למשל, כשאבא מת ומשאיר בנים ובנות, התורה אומרת שהבנים יורשים והבנות לא יורשות. אבל הוא, בעלה של אחת הבנות, אם חמיו מת, הוא אומר, 'מה פתאום, גם אני רוצה לרשת', ואז הולך לבית משפט חילוני, ולמרות שלפי תורה רק בנים יורשים הוא מקבל ירושה. אבל מה, את כל הכסף הזה הוא יוציא לבית חולים. הוא יהיה חולה, יקבל צרעת וסרטן ויבזבז על זה הכל. הוא הולך לערכאות כדי לקבל ממון של גזל. זה שיווי זכויות? זה לא זכויות, זה עבירות, זה גזל וחמס".
מנהיגה של ש"ס הזהיר: "מי שהולך נגד התורה אוי לו בעולם הזה ואוי לו בעולם הבא. יבואו עליו כל מיני גזירות אם עוקף את התורה. או הוא ימות, או אשתו תמות... שילך לבית דין צדק ויעשה שם בוררות. יש בתי דין, יש רבנים ופוסקים, שלא ילך לערכאות, כי מי שהולך לשם הוא גזלן וחמסן. זה פסול מלהיות חזן".
בנוסף, תקף הרב עובדיה את החינוך החילוני: "מי ששולח לחינוך חילוני מחנך אותם להיות גויים. אסור לו להיות שליח ציבור, אסור לענות אחריו אמן, צריך לזרוק אותו מכל המדרגות. מי שמחנך את ילדיו בחינוך החילוני, הם יחללו שבת בפרהסיה, מה יצא מהם? אני פעם אמרתי לנשיא יצחק נבון: 'אמנם לא מתפללים שם, אבל לפחות תעשה תקנה כדי שיגידו פרשה ראשונה של קריאת שמע בתחילת הלימודים'. הוא אמר לי: 'אני לא יכול'. אמרתי לו:'אתה דתי, למה לא?' אמר לי: 'שולמית אלוני תהרוג אותי. זו כפייה דתית'. וזה נשיא המדינה, פוחד משולמית אלוני שתהרוג אותו. אוי ואבוי. מי ששולח לבית ספר חילוני מזמין את הילד שלו שיהיה רשע וכופר".
על מחללי שבת בפרהסיה אמר הרב עובדיה: "יין שנגע בו זה יין נסך, זה יין אסור, הוא פסול מלהיות שליח ציבור".

תגובות

ח"כ אברהם פורז מ"שינוי" תקף הבוקר בחריפות את הרב עובדיה יוסף על התבטאותו: "הרב עובדיה הוא האויב הכי גדול של בני עדות המזרח בישראל", אמר פורז והוסיף: "בהתבטאויותיו המגוחכות והמוקיוניות הוא ממיט קלון על בני עדות המזרח. יש להצטער שמאות אלפים מבני עדות המזרח הצביעו בעד תנועת ש"ס, שאיש נלעג כזה משמש כמנהיגה הרוחני".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
הרב. משפט חילוני שווה מחלות
צילום:דודו בכר
מומלצים