שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בן אליעזר: נפנה עוד מאחזים
  עימות פרץ בין שר הביטחון לבין שרי הימין בנושא. בן אליעזר: זה נטל ביטחוני כבד. השר איתם: יש התבטאויות קשות של בן אליעזר נגד המתנחלים. שרון ופרס הסכימו כי ישראל לא תאיץ בארה"ב לתקוף בעיראק

  שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר היום (א') בישיבת הממשלה כי בכוונתו לפנות בקרוב מאחזים בלתי חוקיים נוספים ביהודה ושומרון. בן אליעזר דיווח לשרים כי ישנם בסך הכל 69 מאחזים בלתי-חוקיים ביהודה ושומרון, ש-20 מתוכם כבר פונו.
  "זה בלתי חוקי ומהווה נטל ביטחוני כבד", הבהיר שר הביטחון, "מדובר בהתיישבות שמהווה סיכון, ומעבר לכך צריך להשקיע בלחימה בטרור ולא באבטחת מאחזים".
  השרים אפי איתם מהמפד"ל ועוזי לנדאו מהליכוד תקפו את דבריו של בן אליעזר ואמרו כי אסור לפנות מאחזים. איתם אמר: "לא ייתכן שבמציאות ביטחונית כל כך קשה ישתמש שר הביטחון בביטוי 'ניכנס במתנחלים בכל הכוח', משום שהם סופגים את הפיגועים במציאות הביטחונית הקיימת". איתם טוען כי בן אליעזר התבטא כך כלפי המתנחלים בהזדמנויות שונות.
  בן אליעזר, מצידו, אמר כי הוא מזהיר מ"מגמת הפרות הסדר של תושבי יש"ע הישראלים והמשך של ניסיונות פגיעה בפלסטינים. חבל שצה"ל העסוק בלחימה בטרור נאלץ לרתק כוחות לטיפול במפירי חוק אלה". ראש הממשלה, אריאל שרון, הודיע שהנושא יידון בישיבת הממשלה הבאה.
  במועצת יש"ע הבהירו היום בעקבות הדברים כי אין כל שיתוף פעולה בנושא הורדת מאחזים, ואין כוונה לפנות אותם. "כל הפעולות במאחזים מתואמות ומאושרות עם מערכת הביטחון", נמסר ממועצת יש"ע.

  "הריסת הבתים משיגה תוצאות"

  בישיבה גילה עוד שר הביטחון בן אליעזר כי למרות שכמות הפיגועים ירדה, אין ירידה ברמת ההתרעות והתיכנונים של ארגוני הטרור להוציא פיגועים חדשים לדרך. עם זאת, אמר כי הוא מתכוון להמשיך ולהיפגש עם הפלסטינים ולקדם את תכנית "עזה תחילה".
  במהלך הסקירה הביטחונית שפתחה את ישיבת הממשלה אמר הרמטכ"ל, רב אלוף משה (בוגי) יעלון, כי מדיניות הריסת הבתים השייכים למשפחות מחבלים משיגה תוצאות חיוביות במלחמה בטרור ומונעת פיגועים. "כבר ראינו מספר מקרים בהם מחבלים לא יצאו לפיגועים מתוכננים בשל לחץ המשפחות", אמר הרמטכ"ל.

  פרס: שהאמריקנים יתקפו לבד

  שר החוץ שמעון פרס אמר בישיבה כי אל לישראל לקחת חלק בתיאום תוכנית ההתקפה האמריקנית על עיראק. "ישראל לא צריכה להראות כמי שקובעת עבור ארה"ב את מועד ההתקפה או את יעדיה. ארה"ב קובעת את התאריכים ואת סוג הפעילות בעצמה. אנחנו בסך הכל חיל בצבא הגדול של הנשיא בוש", הבהיר פרס.
  ראש הממשלה שרון קיבל את עמדתו של השר פרס, ואמר כי ישראל לא תאיץ בארה"ב לתקוף.

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  בן אליעזר. להשקיע בלחימה בטרור
  צילום איי פי
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  איתם. להיכנס בהם?
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים