שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב: אנשי אקדמיה קוראים להחרים את ישראל
  סטודנטים ומרצים בכ-40 אוניברסיטאות בארה"ב מנהלים קמפיין הקורא להחרים חברות ומוסדות אמריקנים הפועלים בישראל וביניהם איי.טי אנד טי, מק'דונלדס, HP וג'נרל אלקטריק

  אנשי אקדמיה - מרצים וסטודנטים באוניברסיטאות בארה"ב מקדמים קמפיין להחרמת מוסדות וחברות שעובדים בישראל וביניהם איי.טי אנד טי, מק'דונלדס, HP וג'נרל אלקטריק.
  . בסתיו הקרוב תתכנס ועידה של סטודנטים מכל ארה"ב באוניברסיטת מישיגן, ובה יידונו דרכים להאיץ את הקמפיין.
  הקמפיין, שנוהל ברובו בדואר אלקטרוני, נערך בכ- 40 אוניברסיטאות, כולל מוסדות יוקרתייים כמו אוניברסיטת קליפורניה, הרווארד, MIT ופרינסטון.
  פרופ' פרנסיס איי.בויל, מרצה למשפט בינלאומי באוניברסיטת אילינוי, הוא אחד ממקדמי הקמפיין. הוא אינו חוזה גדולות ונצורות לפרוייקט, בגלל הלובי החזק שיש לישראל בארה"ב, אולם הוא בטוח שכך הוא תורם לקידום תהליך השלום.
  בעצומה שמופצת כחלק מהקמפיין קוראים הסטודנטים לישראל לסגת לגבולות 67', לשוב לשיחות שלום, לחדול מבניית התנחלויות ולהיטיב את יחסה לפלסטינים.

  "תעמולה ושקרים"

  הליגה נגד השמצה פועלת נגד הקמפיין ודובריה טוענים כי מדובר בניסיון להכפיש את שמה של ישראל באמצעות "תעמולה, שקרים והשוואה דוחה לאפרטהייד של דרום אפריקה". ג'ף רובין מארגון הסטודנטים היהודים "הלל" אמר כי ארגונו מתייחס לקמפיין האנטי-ישראלי ברצינות רבה.
  ג'אבר ווישאח, פעיל זכויות אדם פלסטיני דווקא מצדיק את ההשוואה בין ישראל לדרום אפריקה בעידן האפרטהייד. ווישאח, שריצה 15 שנות מאסר בכלא בישראל אמר: "אם בדרום אפריקה הגיעו להסדר שלום, ניתן להשיגו גם במזרח התיכון".
  חברת המועצה הפלסטינית המחוקקת, ד"ר חנאן עשראווי, שיבחה את היוזמה שצוברת תאוצה באוניברסיטאות האמריקניות וציינה שעל חותמי העצומה נגד ישראל חתומים גם יהודים: "זה יגרום לאנשים לפקפק בהנחות שלהם", אמרה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים