שתף קטע נבחר

התוכנית של בורג : לאחד את המחנה היוני מאחורי מצנע

מקורביו של יו"ר הכנסת: הוא לא יתמודד על ראשות המפלגה וישאף לשכנע את רמון לוותר על ההתמודדות ולתמוך יחד איתו בעמרם מצנע

הבוקר בשעה 10:00 תסתיים הרשמת המתמודדים לבחירות לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה. מקורביו של יו"ר הכנסת אברהם בורג הבהירו אמש (ג') שהוא לא יתמודד על ראשות העבודה. עד כה פיזר יו"ר הכנסת ערפל סביב כוונותיו ולא שלל אפשרות של כניסה למירוץ. עתה מתברר כי בורג איננו רוצה לפצל את המחנה היוני בעבודה, מחשש שהפריימריס יוכרעו בסיבוב הראשון ובן-אליעזר ינצח בשל ריבוי המתמודדים.

התוכנית: לרכז את המחנה היוני

אתמול נפגש בורג לראשונה עם ראש עיריית חיפה, עמרם מצנע. בפגישה שהתקיימה במלון בתל-אביב ביקש מצנע את תמיכתו של בורג בבחירות לראשות מפלגת העבודה. מצנע פירט בפגישה את השקפתו בנושאים המדיניים, החברתיים והכלכליים.
ל-ynet נודע כי בורג פועל באחרונה כדי לחבר משולש פוליטי שיביס את בנימין בן- אליעזר. התוכנית: לשכנע את רמון לוותר על ההתמודדות ולתמוך יחדיו במצנע. למקורביו אומר בורג שוב ושוב: "אין בליבי טינה או נקם לרמון, אך אסור שהעניין הפרסונאלי יעמוד בראש. צריך לבחור במי שיוכל להביא את הניצחון".
מקורבי בורג מדגישים כי התמודדות רמון, מצנע ובן-אליעזר – יכולה לתת את הניצחון לבן-אליעזר משום שמחנה התומכים שלו במפלגה מבוסס וקבוע ואילו מצנע ורמון נאבקים על אותו קהל יוני. "פיצול המחנה היוני בעבודה יכול להקל על בן אליעזר להשיג 40 אחוז ולהיות שוב היושב ראש. אסור לפצל את קולות היונים בין שניים שמציעים את אותו הדבר. זו הסיבה שנכון לרמון להתייצב מאחורי מצנע יחד עם אברום", הסבירו.
בימים הקרובים ייפגש בורג עם חיים רמון ויעביר לו את רשמי הפגישה עם מצנע. אין להוציא מכלל אפשרות, אומרים בעבודה, כי רמון יבחר להמתין לפחות חודש כדי לבחון האם מצנע שומר על מעמדו בסקרים, לפני שישנה את דרכו.
הסיכויים שבורג יתמוך בבן-אליעזר נמוכים במיוחד. עמדותיו של בן-אליעזר בתחום המדיני ודבקותו בממשלת האחדות, למורת רוחו הגלויה של בורג, מרחיקות בין שני האישים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אביגיל עוזי
משולש מאחורי מצנע. בורג
צילום : אביגיל עוזי
צילום: מאיר פרטוש
"לא לפצל את המחנה". מצנע
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים