שתף קטע נבחר

חשד: אח התעלל פיזית ונפשית בחולי נפש

סמיון חיוט, אח סיעודי בבית החולים אברבנאל חשוד באונס ובהכאת חולים שהיו תחת השגחתו. בין היתר שבר את צלעותיו של אחד החולים והטיח את ראשו של אחר בקיר. למה אף אחד לא התלונן? "כולם פחדו ממנו, הוא ענק ששוקל 140 קילו", סיפרו במשטרה

פרשת התעללות מזעזעת בחולי נפש נחשפה אתמול (ג') על ידי חוקרי מרחב איילון במשטרה: אח סיעודי בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנאל, סמיון חיוט, תושב חולון, בן 41, נעצר בחשד שהתעלל בחולים שהיו תחת השגחתו.
על פי החשד, הוא אנס כמה מהחולים חסרי הישע, היכה אותם עד שנזזקו לטיפול רפואי, השפיל אותם, גנב את כספם וסחט אותם. בין היתר חשוד האח שגרם לאחד החולים לשבר בצלעות והטיח את ראשו של חולה אחר בקיר. במקרה אחר חשוד חיות שהכריח חולה לספק לו סיגריות.
מהמשטרה נמסר כי החולים פחדו מחיוט, ולא העזו להתלונן על ההתעללות. החקירה נפתחה בעקבות מכתב אנונימי שהתקבל במשרד הבריאות, בו פורטו מעשיו של האיש. במהלך החקירה, בראשות פקד אסי צור, גילו החוקרים כי האח החשוד הצליח להפחיד לא רק את החולים, אלא גם את עמיתיו לעבודה.
פקד צור סיפר ל-ynet כי החקירה נפתחה לאחר שלנציבות משרד הבריאות הגיע מכתב אנונימי ובו פרטים על הנעשה במחלקה. עד כה נחקרו יותר מעשרים עובדים, עובדים לשעבר וחולים אשר סיפרו על שהתרחש.
"חקרנו הרבה אנשים, ופשוט לא ייאמן עד כמה כולם פוחדים מהאיש הזה", אומר צור. "אנשים ממש רועדים ממנו. הוא אדם אלים, גדול מימדים, קרוב ל- 140 ק"ג להערכתי, ואף אחד לא העז להתעסק איתו".
צור אומר כי בבית החולים ידעו על מעשיו האלימים ויוצאי הדופן, אולם שתקו כי "חלק פחדו ממש ולחלק היה ממש נוח".
חיוט עלה לארץ לפני כעשר שנים, ועובד בבית החולים כשמונה שנים, מהן שנה וחצי במחלקה הנוכחית. בחקירה התברר כי אין לו עבר פלילי, הוא לא היה אלים כלפי עמיתיו לעבודה, אבל הוא נהג מידי פעם להגיע לעבודה כשהוא שתוי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
חשוד. סמיון חיות
צילום: ערוץ 10
מומלצים