שתף קטע נבחר

ארה"ב מתלוננת: השרים הישראלים מציפים אותנו

בממשל נבוכים מכמות הפניות של שרים שרוצים להיפגש עם בכירים בוושינגטון. גם השגרירות בארה"ב מוצפת בבקשות דומות. ראש הממשלה נזף בשרים: אין פגישות ללא אישור מוקדם

שרים בממשלת ישראל מציפים את בכירי הממשל בארצות הברית – מהנשיא, ג'ורג' בוש, ועד היועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס – בבקשות להיפגש. כך עולה מתלונה שהשמיעו גורמים בממשל האמריקני באוזני ראש הממשלה, אריאל שרון.
מזכיר הממשלה, גדעון סער, שיגר אל כל שרי הממשלה מכתב שבו הוא תובע מהם שלא ליזום פגישות "עצמאיות" עם גורמי הממשל בארה"ב. סער כותב כי "במהלך ביקורו האחרון בוושינגטון שמע ראש הממשלה ממארחיו האמריקנים על עומס הבקשות המופנות אליהם משרים ומבעלי תפקידים אחרים בישראל, שמבקשים לקיים פגישות עם הגורמים המדיניים והביטחוניים הבכירים ביותר בארה"ב".
הביקורת על השרים מגיעה גם מהנציגות הישראלי בבירה האמריקנית. "מאנשי שגרירותנו בוושינגטון שמענו שכמות הבקשות שהם נדרשים להעביר יוצרת מבוכה בצד האמריקני".
"לאור זאת", נאמר במכתבו של סער, "הינכם מתבקשים להקפיד ולנהל קשרים ופגישות עם הגורמים המקבילים בארה"ב, לפי תחום האחריות המיניסטריאלית. הקשר עם הגורמים המדיניים – שהם הנשיא, סגנו, היועצת לביטחון לאומי, מזכיר המדינה ומזכיר ההגנה – ייעשה רק על ידי ראש הממשלה, שר החוץ ושר הביטחון".
במקביל הועברה הנחיה לשגרירות ישראל בוושינגטון, שלא לתאם פגישות לשרים עם גורמים בכירים בממשל ללא אישורם של ראש הממשלה או שר החוץ.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תלונות. שרון
צילום: רויטרס
מומלצים