שתף קטע נבחר

מפלגת העבודה: חברי הכנסת ייבחרו בפריימריס

המפלגה חזרה בה מהכוונה לבטל את הפריימריס. בסיכום בין בן אליעזר למזכ"ל פינס, נקבע כי הפריימריס יתקיימו במתכונת המוכרת ולאחר בחירת יו"ר העבודה החדש יחזרו לדון בשנית בנושא

מפלגת העבודה החליטה להקפיא את הכוונה לבטל את הפריימריס לבחירת רשימת המועמדים לכנסת והודיעה כי תקיים פריימריס בכל מקרה. בסיכום שהושג בין יו"ר העבודה בנימין בן אליעזר, למזכ"ל העבודה, אופיר פינס, נקבע כי הפריימריס יתקיימו במתכונת המוכרת ולאחר בחירת יו"ר העבודה החדש יחזרו לדון בשנית בנושא.
"אני רואה בכך הישג חשוב", אומר ח"כ המזכ"ל פינס. "ברור שהאמון בשיטת הפריימריס ירד בצורה חדה לאחר ההתמודדות של בורג ופואד ואני מקווה שבפריימריס הקרובים נחזיר את האמון בשיטה".
בשל ההחלטה העקרונית לגבי קיום הפריימריס, תידחה ועידת העבודה לסוף חודש ספטמבר (במקום תחילת ספטמבר) לאחר החגים. בוועידה זו ידונו חברי הוועידה בתקציב המדינה ובהצעה לפרוש מהממשלה. קיים סיכוי כי בוועידה זו יופעל לחץ על היו"ר בן אליעזר לפרוש מהממשלה, בשל הקדמת בחירות מצד ראש הממשלה שרון. בכירי העבודה מתכננים ועידה מתוקשרת סמוך למועד ההצבעה בכנסת על תקציב 2003.
בכל מקרה, ועידת ה-30 בספטמבר תעורר עניין משום שתעמוד בסימן ההתמודדות בצמרת בין עמרם מצנע לבן אליעזר ולחיים רמון.
בימים אלה עורכת העבודה מיפקד גדול כדי להרחיב את שורותיה וממוצע ההרשמה ליום עומד על כאלף מתפקדים חדשים. בכוונת המועמדים לראשות המפלגה לפקוד כמה שיותר חברים לצידם לקראת יום ההתמודדות ב-19 בנובמבר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
בן אליעזר. סיכם עם פינס
צילום: ערוץ 1
מומלצים