שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  7 הרוגים בתאונות סוף השבוע
  חמישה צעירים נהרגו בתאונות שאירעו לפנות בוקר בתוך שעות ספורות בצפון. הרוג נוסף נדרס בוואדי ערה. גבר נדרס למוות ברמת גן. המשטרה: המספר הרב של המטיילים בעונה גורר תאונות

  שבעה בני אדם נהרגו בסוף השבוע בתאונות ברחבי הארץ, לאחר שהבוקר (יום א') נפטר אחד הפצועים קשה מהתאונה בין צומת מגדל לצומת צלמון. צוותי מד"א טיפלו עוד בשמונה פצועים במצב קשה עד אנוש.
  בשתיים מהתאונות היו מעורבים צעירים בני 18 עד 20, שביקשו לחזור לבתיהם מבילוי לילי. מהממצאים הראשוניים עולה עוד כי בתאונות אלו לא התגלו סימני בלימה על הכביש, דבר המעלה חשד להירדמות הנהג או חוסר עירנותו. כן נבדק אם חלק מנהגים היו שתויים.
  הלילה (א'): נהג רכב מסחרי דרס למוות הולך רגל בצומת מג'ד אל כרום ליד כרמיאל. הנהג נמלט מהמקום ונתפס מאוחר יותר.

  חזרו מהפאב - ונהרגו

  בכרמיאל נהרגו לפנות בוקר (שבת) שני חיילים בהתנגשות חזיתית. רכב מסחרי נסע בכביש 85 שבין צפת לעכו, ממזרח למערב. מסיבה שטרם הובהרה, סטה הנהג ממסלולו סמוך לכרמיאל, והתנגש ברכב פרטי שהגיח ממול. שני יושבי הרכב הפרטי נהרגו, שניים נוספים נפצעו באורח קשה עד אנוש ונוסע חמישי נפצע בינוני. שלושה מנוסעי הרכב המסחרי נפצעו באורח קל.
  ההרוגים הם סמל דימיטרי קריסטלוביץ', בן 21, וחברו, רב"ט ארמן שוורץ, בן 20, מכרמיאל. השניים שבו מבילוי בפאב בטבריה והיו בדרכם לביתם. בתאונה נפצע באורח אנוש חברם של השניים, אף הוא חייל. שתי צעירות נוספות שהיו ברכב, ובהן חברתו של קריסטלוביץ', אלה קוטליב, נפצעו באורח בינוני. הפצועים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה ולבית החולים בנהריה.
  קוטליב בת ה-19 הכירה את דימיטרי לפני ארבע שנים והשניים רקמו תוכניות להינשא. "נסענו לטבריה למועדון 'פרש', המועדון הקבוע בו אנו מבלים. רקדנו שם והיה שמח ואח"כ החלטנו לחזור הביתה. אני ישבתי במושב הקדמי ונרדמתי. אני רק זוכרת שהייתי באמבולנס ואמרו לי שיהיה בסדר", סיפרה אלה.
  בן דודו של ארמן שוורץ, אולג, סיפר כי ארמן היה מכונאי בתפקידו בצבא וכי בני המשפחה עלו לארץ מארמניה לאחר שרעש אדמה פקד את המקום. בני המשפחה שרדו את הרעש והחליטו לעלות לישראל, למעט האב. אולג הוסיף ואמר על בן דודו: "ארמן היה בחור טוב, לא מעשן ולא שותה וכבר החל לרקום תוכניות לקראת שיחרורו בתחילת השנה הבאה מצה"ל. יכול להיות שהוא גם חשב לחתום קבע. הוא היה בחור עם ראש כזה אחד שיודע להסתדר בחיים. הוא ודימיטרי היו חברים עוד מתקופת לימודיהם בבית הספר בכרמיאל והשניים גם נפצעו בעבר כל אחד בנפרד בתאונות דרכים. אמו פחדה כל יום בגלל שהוא נסע עם אוטובוס לצבא, שלא יהיה איזה פיגוע. אף אחד לא חשב שזה מה שיכול לקרות לארמן - שהוא ייהרג בתאונת דרכים".
  לא הרחק מבית משפחת שוורץ גרה משפחת קריסטלוביץ' - האם תמרה והאחות יבגניה, תלמידת תיכון. סבטלנה, מכרה של המשפחה, סיפרה כי בשעה 4 בבוקר נודע להם על התאונה הקשה, "כשחברים שנסעו באוטו אחר התקשרו לבת שלי. כולנו אהבנו אותו. הוא שירת בקרית שמונה כמכונאי. הוא נהג כל הזמן לבלות כשהוא שב מהצבא". האחות יבגניה אמרה: "גם אני יוצאת לבלות. אי אפשר לשבת ולהסתגר בבית, צריכים איכשהו לבלות ולעשות חיים. זה לא היה עוזר אם היה נשאר בבית שכן, הוא היה יכול לחצות את הכביש ולהיהרג. זה עניין של גורל. לפני שהוא יצא האמא ביקשה ממנו שינהג בזהירות והזהירה אותו. כל פעם לפני שהיה יוצא היא הזהירה אותו לנהוג בזהירות ושיחזור בשלום".

  סטה ממסלולו

  שני צעירים בני 18, תושבי הכפר מראר, נהרגו בתאונת דרכים חזיתית נוספת, שאירעה לפנות בוקר בין צומת מגדל לצומת צלמון. השניים, שאדי אברהים ופאדי סלימאן, נסעו ברכב מסחרי מסוג פורד טרנזיט. נהג הרכב, שהינו נהג חדש, סטה ממסלולו והתנגש ברכב מסחרי נוסף מסוג רנו אקספרס.
  בתאונה נפצעו באורח קשה מאוד שלושה נוסעים, והם פונו במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. אחד מהם, פתפות עלא, בן 17, מהכפר מרר, מת הבוקר, ובכך עלה מספר ההרוגים בתאונה לשלושה. הנפגעים בתאונה, תושבי הכפרים מרר ודיר חנא, היו בדרכם חזרה מבילוי בכנרת.
  בבית החולים "העמק" בעפולה מת מפצעיו אנואר אגבריה, בן 29 מהכפר מוסמוס בוואדי ערה. אגבריה נפגע בסוף השבוע בשעה שחצה את כביש ואדי ערה. הנהג הפוגע נמלט מן המקום, ונעצר מאוחר יותר במרדף משטרתי.

  הרוג במרכז

  אדם נוסף נהרג במרכז: התאונה אירעה ביום שישי סמוך לשעה 18:30 רכב מסוג ג'י.אם.סי בו נהג גבר בן 42 מתל אביב, שנסע ברחוב גן גוריון מכיוון רמת גן לגבעתיים, פגע בהולך רגל סמוך לבן גוריון 210. הולך הרגל חצה את הכביש שלא במעבר חציה, והוא נפצע באורח קשה. ניידת של מד"א העביר אותו לקבלת טיפול בבית החולים תל השומר. הוא נפטר מפצעיו במהלך הלילה. ההרוג הוא מרדכי סרפר בן 81 מגבעתיים.
  ברמת הגולן, בסמוך לצומת וואסט, נפצעו שלושה נוסעים, לאחר שנהג רכב פרטי איבד את השליטה על הרכב והתהפך. נוסעת נפצעה באורח אנוש, השנייה באורח קשה ונוסע שלישי נפצע קל. הפצועים פונו לבית החולים "רמב"ם" בחיפה.
  ובקצרין - תאונת דרכים עצמית. נהג ג'יפ יונדאי נפגע באורח קשה בראשו, לאחר שרכבו התהפך, פגע במעקה הבטיחות ונגרר למרחק של כמה מטרים.

  "צוו על הילדים לישון לפני הבילוי"

  קצין אגף התנועה במרחב גליל, רב-פקד אלי ועקנין, אומר בתגובה לרצף התאונות: "אני פונה להורים ומבקש מהם, הזהירו את הילדים, תסבירו להם את הסכנות הטמונות בדרך, דירשו מהם לישון שנת צהריים לפני שהם יוצאים לבילוי - כדי שלא יהיו עייפים". לדבריו, "כל התאונות מתרחשות מחוסר תשומת לב של שבריר, וחבל שהחיים יאבדו בגיל צעיר כל כך".
  מדובר משטרת התנועה נמסר כי "ראש אגף התנועה, ניצב יעקב רז, הביע דאגה רבה עקב תאונות סוף השבוע והורה לקיים תחקירי עומק לבירור הנסיבות לתאונות אלו, בדגש לאלה שהתרחשו בשעות הלילה המאוחרות, שנגרמו כתוצאה מסטייה של אחד מכלי הרכב לתוך הנתיב של רכבים הבאים ממול".
  בנוסף נמסר כי "במהלך סוף השבוע נערכו על ידי משטרת התנועה הארצית מספר מבצעי תנועה בדגש לעבירות מהירות, סטייה מנתיה ומבצעי שכרות. בסך הכל נרשמו כ-2,500 דוחות תנועה ע"י משטרת התנועה הארצית נגד עברייני תנועה בסוף השבוע".
  מהמשטרה נמסר עוד כי "במשך תקופת הקיץ והחגים המשטרה מגבירה את האכיפה בצירים ובקטעים בהם נפח התנועה גדול, בעלי נתיבי נסיעה דו-סטרי ללא גדר הפרדה, שבהם קיים חשש לתאונות חזית. היערכות זו תמשך עד סוף תקופת החגים. בהיערכות זו המשטרה תשתמש ב-50 ניידות סמויות, לצד ניידות משטרה הכחולות וזאת על מנת להרתיע את הנהגים ולאכוף את החוק נגד עברייני תנועה המסכנים עצמם, נוסעים והולכי רגל".
  פקד יוסי קורן ממשטרת התנועה אמר ל-ynet כי "ישנם שני מאפיינים עיקריים לתאונות הדרכים בארץ בקיץ: בליינים ומטיילים במקומות שלא מוכרים להם. הרבה מטיילים נמצאים באותו כלי רכב ולכן כאשר יש תאונה, יש מספר רב של נפגעים. בקרב צעירים יש השנה, לעומת שנה שעברה, ירידה בתאונות קטלניות. זה הישג שנובע מהפעילות של המשטרה ואנו נמשיך בה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "7 הרוגים בתאונות סוף השבוע"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: אלעד גרשגורן
  סמל דימיטרי קריסטלוביץ' שנהרג בכרמיאל
  צילום רפרודוקציה: אלעד גרשגורן
  צילום רפרודוקציה: אלעד גרשגורן
  רב"ט ארמן שוורץ. נהרג אף הוא בכרמיאל
  צילום רפרודוקציה: אלעד גרשגורן
  פאדי סלימאן, בן 17
  שאדי אברהים, בן 18
  אנוור אגבריה, בן 29
  מוצר השנה
  מומלצים