שתף קטע נבחר

פלורידה: רופא יהודי מואשם בכוונה לפגוע במוסלמים

בדירתו של ד"ר רוברט גולדשטיין נמצאו כלי נשק וחומרי חבלה רבים, ו"מסמך עבודה" המפרט כיצד התכוון לבצע פיגוע במרכז חינוך מוסלמי. כמו כן נמצאה רשימה של כ-50 מרכזים נוספים המשמשים את הקהילה המוסלמית בפלורידה

שלטונות פלורידה עצרו ביום חמישי רופא יהודי, ללא עבר פלילי, בחשד שתכנן לפגוע ביעדים מוסלמים בארצות הברית. ברשות האיש, ד"ר רוברט גולדשטיין, בן 37, נמצאו 40 כלי נשק וחומרי חבלה רבים, וכן רשימה של כ-50 מסגדים ומרכזים המשמשים את הקהילה המוסלמית במדינת פלורידה.
על פי דיווח בעיתון מקומי בטמפה, Tampa Tribune, בביתו של גולדשטיין נמצאו בין השאר פצצות המוכנות להפעלה. כמו כן נמצא "מסמך עבודה" שכתב גולדשטיין בו תכנן לפגוע במרכז חינוך מוסלמי בעיר טמפה. במסמך תיעד הרופא גם את כוונתו להטמין חומרי נפץ בצדי הדרך המובילה למרכז, כדי לעכב את כוחות החילוץ והמשטרה, אחרי שיבצע את הפיצוץ.
לדברי גורמי בילוש במשטרת פלורידה, תכנן גולדשטיין להחביא את חומרי החבלה בקלטות וידיאו ובמכשירי קשר ניידים. "הוא פשוט בחור חכם, שידע מה הוא עושה", אמר קצין הבילוש קאל דני. "זה נראה כמו סצינה מסרטי ג'יימס בונד".
על פי הדיווח ב-CNN, גולדשטיין נתפס ביום חמישי בערב, לאחר שאמו הזעיקה את המשטרה בעקבות טלפון שקיבלה מרעייתו, קריסטי, בת 28, שסיפרה כי הוא מאיים על חייה. כשהגיעו השוטרים לביתם, יצאה האשה ואמרה להם כי בידי בעלה עשרות כלי נשק. גורמים פדרליים מסרו כי בידי גולדשטיין היה רשיון לסחר בנשק ולכן הותר לו לשאת את האקדחים והרובים, אולם את חומרי החבלה הרבים ואת הפצצות החזיק בניגוד לחוק.
ביום ו' הואשם גולדשטיין בבית משפט בנשיאת חומרים מסוכנים באורח בלתי חוקי, ובניסיון לעשות בהם שימוש כדי לזרוע הרס. הוא נשאר במעצר ללא אפשרות של שחרור בערבות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
תכנון מדוקדק. ד"ר גולדשטיין
צילום: איי פי
מומלצים