שתף קטע נבחר

קמפיין של מועצת יש"ע: לבטל את תכנית עזה תחילה

הנהגת המתנחלים דורשת מהממשלה לנתק כל קשר עם הרשות הפלסטינית ולבטל פומבית את תכנית "עזה ובית לחם תחילה". ח"כ מוסי רז ממרצ: לאסור עליהם להשתמש בכספי ציבור

מועצת יש"ע פתחה היום (ג') בקמפיין חדש שייערך בכל הארץ, תחת הכותרת: "להכניע את הפלסטינים, לסיים את המלחמה". הכסף למימון הפרוייקט הגיע מתרומות מהארץ ומחו"ל.
בקמפיין דורשת מועצת יש"ע "ניתוק מוחלט מרשות הטרור הפלסטינית וביטול פומבי של תוכנית עזה-בית לחם". כן נדרשת ממשלת ישראל לבצע הריסה המונית של בתי מחבלים ותומכיהם, גירוש נרחב של משפחות מחבלים וסביבתם התומכת, איסוף 50 אלף רובים שנמצאים ברשות הפלסטינית ולהשיג שליטה אפקטיבית של צה"ל בכל יש"ע.
במסגרת הקמפיין יוצבו שלטי חוצות בערים ברחבי הארץ, ויתפרסמו מודעות בעיתונים, הכוללים ציטוטים נבחרים מדברי קצינים בכירים וראשי מערכת הביטחון על החובה לנצח את הפלסטינים ועל הצורך לראות את העימות הנוכחי כמלחמה לכל דבר. בין הציטוטים יופיעו דבריו של הרמטכ"ל לשעבר, שאול מופז כי "מלחמה זה לא עימות", ראש השב"כ אבי דיכטר שאמר כי "כדי להגביל את הטרור צריך לשלוט בכל שטחי A", ושל שר החוץ שמעון פרס: "אוסלו היה טעות", ו-"יש לנו בעיית אמינות עם ערפאת".
לקראת ה-13 בספטמבר 2002, יום השנה התשיעי לחתימה על הסכם אוסלו, תפרסם מועצת יש"ע ציטוטים והתבטאויות של אישים מן השמאל, ובראשם שר החוץ שמעון פרס, המודים כי היתה זו טעות לחתום על ההסכם עם יאסר ערפאת. במקביל, יתקיימו "משמרות תוכחה" בדרישה לנטוש פומבית את מתווה אוסלו ואת רעיון העברת האחריות הביטחונית ביש"ע מצה"ל לידי הרשות הפלסטינית.
בתגובה לקמפיין החדש של מועצת יש"ע, אמר ח"כ מוסי רז ממרצ כי בכוונתו לעתור לבג"צ על מנת שיאסור על מועצת יש"ע להשתמש בכספי ציבור כדי לממן את הקמפיין הקורא להחרפת המלחמה עם הפלסטינים. ח"כ רז אומר: "לא ייתכן שמשלם המסים הישראלי יצטרך לממן קמפיינים פוליטיים, שידרדרו את מצבה הביטחוני של ישראל וימוטטו את כלכלתה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מועצת יש"ע
כרזות הקמפיין של מועצת יש"ע
צילום: מועצת יש"ע
מומלצים