שתף קטע נבחר

ריבוי בקשות לפשיטת רגל בחולון

חולון מדורגת במקום השני באיזור המרכז בתחום הבקשות של בעלי עסקים לפשיטת רגל. בעיריית חולון טוענים שהמצב הכלכלי הקשה לא פוסח על בתי העסק הקטנים בחולון

מבדיקה שערכה לאחרונה החברה כלכלית "חזני ושות'" עולה כי חולון מדורגת במקום השני באיזור המרכז, אחרי תל אביב, בתחום הבקשות של בעלי עסקים לפשיטת רגל. 11 אחוז מכלל מגישי הבקשות מתחילת השנה הם בעלי עסקים מחולון. בדירוג הארצי ממוקמת העיר חולון במקום הרביעי עם 4.9 אחוז ממגישי הבקשות. לעומת זאת, בת ים מדורגת במקום השישי במספר מגישי הבקשות לפשיטת רגל באיזור עם 5.3 אחוז, ואילו בדירוג הארצי ממוקמת בת ים במקום ה- 11. הבדיקה נערכה על ידי הכלכלן אילן חזני המשמש כיום כיועץ מיוחד לענייני פשיטות רגל.
עוד ניתן ללמוד מהנתונים כי מתחילת השנה ועד חודש אוגוסט מרוכזים באזור המרכז כ- 44 אחוז ממגישי הבקשות לפשיטת רגל. יהובהר כי הנתונים מתייחסים לבקשות לפשיטת הרגל הרלוונטיות לעוסקים מורשים ואנשים פרטיים שנקלעו לחובות, ולא בקשות לפירוק חברות או הקפאת הליכים.
מיקומה הגבוה של העיר חולון בדירוג הבקשות לפשיטת רגל מקורו, לדעת חזני, באיזור התעשייה של העיר אשר שופע בעסקים קטנים. חזני: "חולון ממוקמת במקום גבוה מאד. צריך לזכור שאנו בתקופה קשה, ואני מניח שעסקים רבים, בעיקר באיזור התעשייה, קורסים תחת הנטל הכלכלי והוצאות המימון שמתלוות לכך. בת ים, לעומת זאת, קטנה יותר ויש בה פחות עסקים. אני חושב שאת ההסברים האמיתיים צריך לתת הגורם האחראי ברשויות המקומיות".
מעיריית חולון נמסר בתגובה: "בחולון אכן קיימים הרבה מאד בתי עסק קטנים, שנפגעו מהמצב הכלכלי. איזור התעשייה של חולון הוא השני בגודלו בארץ". מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "מדינת ישראל נמצאת במצב כלכלי אובייקטיבי קשה, ובמסגרת זו מפוטרים אלפי עובדים מענפים ומסקטורים שונים, וכן נסגרים עסקים וחברות. תהליך זה, לדאבון הלב, אינו פוסח מטבע הדברים גם על בת ים, ובעלי העסקים הנמצאים בתחומה".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
11 אחוז ממגישי הבקשות לפשיטת רגל מתחילת השנה הם בעלי עסק מחולון
מומלצים