שתף קטע נבחר

יוהנסבורג: ישראל ביטלה הפגנה שתוכננה לשבת

יו"ר משלחת הסוכנות לוועידה: "תיכננו הפגנת נגד להפגנה פלסטינית גדולה בשבת, אולם לבקשת הקהילה היהודית - החלטנו לבטלה". יו"ר הסטודנטים היהודיים: "מקווים שהפלסטינים לא ינצלו את היעדרותנו לתעמולה אנטי ישראלית"

ישראל ביטלה הפגנת נגד להפגנה פלסטינית אנטי-ישראלית בוועידת כדור הארץ ביוהנסבורג, מאחר והיא תתקיים בשבת. ביום שבת הקרוב תתקיים ביוהנסבורג תהלוכת ענק בהשתתפות נציגים מכל העולם בנושא הגלובליזציה. בתהלוכה צפויים לצעוד ארגונים פלסטיניים ומוסלמים ולהפגין נגד ישראל.
יו"ר משלחת הסוכנות היהודית לוועידה, הכוללת עשרות סטודנטים, עמוס חרמון אמר ל-ynet: "ידענו שתהיה תהלוכה מאסיבית לקראת סיום הוועידה, שאליה אמורה להצטרף הפגנה פלסטינית. הכנו חומרי הסברה, גימיקים ותוכניות למשיכת התקשורת העולמית להפגנה נגדית שהיינו אמורים לקיים. החומרים שלנו כללו, בין היתר, תמונת של פיגועים באוטובוסים, ותמונות של ילדים פלסטינים קטנים עם חגורות נפץ. זאת מתוך הנחה שההפגנה הפלסטינית תעסוק בנו ולא בנושאי איכות הסביבה וגלובליזציה".
אולם חרמון ציין כי "כאשר הסתבר לנו שהתהלוכה אמורה להתקיים בשבת, ראשי הקהילה היהודית ביוהנסבורג פנו אלינו וביקשו שנציגי ישראל לא יקיימו פעילות בשבת. מדובר בקהילה מסורתית ואורתודוכסית שאנו מאוד מכבדים אותה ולכן החלטנו לבטל את הפגנת הנגד, ולא להגיב על ההפגנה הפלסטינית בשל קדושת השבת".
יו"ר התאחדות הסטודנטים היהודיים העולמית, פלג רשף, אמר כי "כסטודנטים יהודים החלטנו שלא לקחת חלק באירוע שמתקיים בשבת. אנו מקווים שהפלסטינים לא ינצלו את היעדרותנו לקיום תעמולה אנטי ישראלית אלימה, ואם זה יקרה אנו מקווים שהמשטרה תשליט סדר ותעצור את ההתארגנות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת תמיכה בבין לאדן ביוהנסבורג
מפגינים בוועידה
מומלצים