שתף קטע נבחר

"ש"ס והמפד"ל מקיימות עצרות על חשבון הציבור"

כך טוען ח"כ יוסי פריצקי במכתב ששיגר ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין. לדבריו, ש"ס והמפד"ל "מצפצפות" על הנחיות היועץ ומקיימות עצרות פוליטיות במסווה של עצרות התעוררות

ח"כ יוסי פריצקי (שינוי) פנה הבוקר (א') ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, וביקש ממנו לאסור על ראשי המפד"ל וש"ס לנאום בעצרות ההתעוררות שהם עורכים בחודש אלול.
במכתב ששיגר פריצקי, הוא טען כי מדובר בעצרות מפלגתיות של ש"ס והמפד"ל שממומנות במסווה של "עצרות תשובה". פריצקי ציין כי בעקבות פסיקת בג"ץ מלפני שנתיים וחצי קבע רובינשטיין הנחיות ברורות, המבחינות בין כינוס דתי לבין כינוס מפלגתי דתי, שנאסר עליו לקבל מימון מכספי משרד הדתות.
פריצקי גם דרש מרובינשטיין להורות למשרד האוצר לקזז את סכומי המימון לעצרות הללו מכספי התמיכה שמוענקים לעמותות העומדות מאחורי העצרות.
כמדי שנה, גם השנה מקיימת ש"ס סדרת עצרות בכל רחבי הארץ מראש חודש אלול ועד יום כיפור, בהשתתפות מנהיגה הרוחני של התנועה הרב עובדיה יוסף וראשיה. השנה החל גם יו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, ללוות את הרב הראשי הספרדי לשעבר, מרדכי אליהו, לעצרות דומות.
פריצקי טען כי ש"ס והמפד"ל "מצפצפות" על הנחיות היועץ המשפטי. לדבריו, מנהיגי ש"ס והמפד"ל, השרים אלי ישי ואפי איתם נואמים בעצרות אלו בניגוד להנחיה האוסרת על נאומים פוליטיים.
מהמפד"ל טרם נמסרה תגובה לידיעה. מתנועת ש"ס נמסר "עצרות אל המעיין הן עצרות תשובה לקראת הימים הנוראים ואינן כנסים פוליטיים. תנועת אל המעיין פועלת על פי כל כללי המנהל התקין. מוטב לו לח"כ פריצקי שישתתף בעצרות אלו - יש לו הרבה על מה לכפר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : ארכיון ידיעות אחרונות
שיגר מכתב ליועץ. פריצקי
צילום : ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים