שתף קטע נבחר

"המתנחלים גורמים למות חיילים"

כך טוענים פעילים ב"שלום עכשיו", שסיירו היום בשטחים. מועצת יש"ע בתגובה: "הם נוהגים כשמאל קיצוני אכול שינאת חינם שכל עניינו מלשינות"

"ראש הממשלה זורע כאן את זרעי המשך המלחמה. 30 שנה מוליכים אותנו בכחש וכל הזמן קמים מאחזים חדשים ביהודה ושומרון", כך אמר היום (יום ב') ח"כ מוסי רז (מרצ) בסיור של תנועת "שלום עכשיו" במאחזים בלתי חוקיים ביש"ע.
הסיור הקיף את ההיאחזויות החדשות שקמו בחודשים האחרונים בין אורנית לפסגות. הקראוונים הבודדים בהיאחזויות מיגרון, נופי נחמיה, שבות רחל וגבעה 792 - הוציאו את חברי התנועה משלוותם.
"ההתנחלויות שאנחנו רואים פה הן תוצאה של ציניות של פוליטיקאים", טוענת מוריה שלומות, מזכ"לית שלום עכשיו. "לפי הנתונים שלנו, יש רצון עז בקרב המתנחלים לחזור לקו הירוק. יש מתנחלים שמתחננים שנסייע להם בפיצויים כדי שיוכלו להתפנות, אבל גורמים בימין ממשיכים לסלול ולבנות על חשבון הציבור ישובים שלא ממש רוצים לגור בהם".
בכניסה למאחז "נופי נחמיה" חסמו מתנחלי היאחזות "רחלים" את הכביש במכוניותיהם, כדי למנוע מהקבוצה גישה למקום. לאחר דקות ארוכות פינתה המשטרה את המתנחלים החמושים מהכביש. "בסך הכל רצינו למנוע מצב שנגיע לאלימות, אנחנו מפעל התיישבותי אמיתי ולכם אין מה לעשות כאן", אמר אחד המתנחלים, ישראל, שחסם את הכביש.
פעילי "שלום עכשיו" זעמו גם על הסיוע שמקבלים המתנחלים. לטענתם, חברת החשמל מחברת במהירות גדולה מדי את הקרוואנים הספורים לחשמל וכבישים נסללים מדי יום כדי לחבר כל היאחזות לכביש הראשי.

"בונים בלי הפסקה"

"אנחנו חושפים כאן את הפשע המאורגן", אומר ח"כ מוסי רז (מרצ) שהצטרף לסיור. "המתנחלים הללו רומסים את החוק ברגל גסה. שום דבר לא קיים מבחינתם, לא שר הביטחון, לא בית המשפט. הם בונים כאן בלי הפסקה וגורמים למותם של החיילים שמאבטחים אותם. המתנחלים האלה מקבלים גם פי 17 ממה שמקבל תושב הקו הירוק".
ח"כ ענת מאור (מרצ) הטילה ספק בהבטחות שר הביטחון לפנות בקרוב מאחזים בלתי חוקיים. "שרון הוא משת"פ של המתנחלים", אומרת מאור. "הוא מפנה פה ושם קראוון אבל במקום נסתר מהעין. יש סלילת כבישים והקמת התנחלויות. הוא רומס את הדמוקרטיה ומסמם את המדינה בדיס-אינפורמציה. בעופרה רק עכשיו הרחיבו את הגדר והגדילו את מיתחם הישוב. אפשר לומר בביטחון שזו אחת השנים הטובות ביותר שהיו להתנחלויות".
מועצת יש"ע מסרה בתגובה, כי "אנשי שלום עכשיו נוהגים כשמאל קיצוני אכול שינאת חינם ומדון שכל עניינו מלשינות ומחלוקת. מוטב להם שיכו על חטא אוסלו ומתן הרובים לערפאת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מאחז לא חוקי (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים