שתף קטע נבחר

נדחה עירעורו של האנס של לינור אברג'יל

אורי (נור) שלמה הורשע באונס הדוגמנית בשנת 1998 במילאנו שבאיטליה. בית המשפט המחוזי גזר עליו 16 שנות מאסר ובית המשפט העליון דחה את ערעורו על חומרת העונש

בית המשפט העליון דחה היום (ד') את ערעורו של אורי (נור) שלמה, שהורשע לפני כשלוש שנים באונס לינור אברג'יל ונידון ל-16 שנות מאסר. שלמה עירער לעליון על חומרת העונש בטענה שעונשו הוחמר רק משום שאברג'יל היא דמות מפורסמת.
במשפטו בבית המשפט המחוזי נמצא שלמה אשם בחטיפה, שני מעשי אונס ושני מעשי סדום שביצע בשנת 1998 בדוגמנית, מיס עולם לשעבר, בעת שהגיע לסוכנות הנסיעות שבבעלותו במילאנו שבאיטליה. שופטי המחוזי הרשיעו אותו פה אחד וקיבלו במלואה את גירסתה של אברג'יל למה שהתרחש במכוניתו, בנסיעה ממילאנו לרומא.
על פי עדותה של אברג'יל בבית המשפט, היא הגיע אליו כדי שיסייע לה להגיע בדחיפות לישראל. היא סיפרה שסמכה עליו ושהוא נראה לה איש אמין. הוא אמר לה שהשיג עבורה כרטיס לארץ מנמל התעופה ברומא והציע להסיעה לשם. בדרך סטה לחורשה צדדית, הצמיד סכין לצווארה והכריח אותה להתפשט. הוא קשר אותה בחבלים שהכין מבעוד מועד, חסם את פיה בנייר דבק ואנס אותה פעמיים. לדבריה, לאחר שביצע את זממו חזר שלמה להיות האיש החביב שהכירה ושבו נתנה את מבטחה. היא סיפרה שהיה נתון בסערת נפש, מירר בבכי ואמר: "אני לא מאמין שעשיתי זאת שוב. אני מבקש סליחה". לדבריה של אברג'יל התעקש שלמה שתסלח לו. הוא הסיע אותה לתחנת הרכבת במילאנו ואפילו סייע לה להעלות את מזוודותיה לקרון.

טען שכפתה עליו את יחסי המין

אחרי שנסע, מיהרה אברג'יל לצלצל לאימה וסיפרה לה את שאירע. כשהגיעה לרומא התלוננה במשטרה. שלמה נעצר אולם שוחרר בערבות. כשהגיעה אברג'יל לארץ התלוננה שוב במשטרה. שלמה, מצרי שהתגייר והתחתן עם ישראלית, נעצר בארץ כשהגיע לביקור. במשפט טען שאברג'יל קיימה איתו יחסי מין בהסכמה ואפילו "כפתה" עליו יחסים אלה בניגוד לרצונו. השופטים דחו את טענותיו מכל וכל ואף הביעו שאת נפש מהתנהגותו במהלך המשפט.
נור ערער לבית המשפט העליון וטען שבית המשפט המחוזי החמיר בעונשו רק משום שאברג'יל היא דמות מפורסמת. שופטי בית המשפט העליון שטרסברג-כהן ואנגלרד ונשיא בית המשפט, הפרופ' אהרון ברק, שדנו בעירעור, דחו אותו הבוקר ומצאו שאין מקום להתערבות בית המשפט העליון בהחלטת הערכאה הקודמת.
"לא מצאנו שהשיקול של בית המשפט המחוזי היה שגוי. לגבי הטענה לפיה ניתן משקל יתר לאישיותה של המתלוננת, יצויין שנסיבותיה האישיות של קורבן העבירה וההשפעה שהיתה לעבירה על חייה, ומצבו הגופני והנפשי, מהווים שיקולים לגיטימיים שעל בית המשפט להתייסח אליהם, כפי שהוא עושה לגבי השיקולים האופפים את נסיבותיו של מבצע העבירה, העבירה עצמה, תוצאותיה, גורם ההתרעה, גורם הגמול וכיוצא בזה, שיקולים אשר מצאו כולם ביטוי בתוצאה אליה הגיע המחוזי. לפיכך אין מקום בהתערבות של בית המשפט הזה בעונש", כתבו השופטים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הדר כהן
טען שהיחסים היו בהסכמה. אורי (נור) שלמה (ארכיון)
צילום: הדר כהן
צילום דלית שחם
לינור אברג'יל
צילום דלית שחם
מומלצים