שתף קטע נבחר

קריאות בחיפה למצנע: תתפטר מהעירייה

פעילי ימין דורשים מראש עיריית חיפה לפרוש ממשרתו בשל עיסוקיו הפוליטיים במפלגת העבודה. מצנע עצמו מתכונן לקראת כנס פוליטי נוסף בקיבוץ יקום

מתנגדיו של ראש העיר חיפה עמרם מצנע קוראים לו להתפטר מתפקידו בשל עיסוקיו בפריימריס של מפלגת העבודה. יו"ר מטה מאמ"ץ בחיפה, אביעד ויסולי, כתב למצנע כי הוא דורש ממנו לפנות את מקומו עקב עיסוקיו הפוליטיים הנוספים ומאיים כי יגיש נגדו בשבוע הבא בג"ץ בעניין.
"בתפקידך כראש העיר אתה מרוויח עשרות אלפי שקלים בחודש", כותב ויסולי. "כל משכורתך משולמת מכספי הארנונה שלנו... והיא משולמת לך עבור משרה מלאה כראש עיר. לכן אתה אמור להקדיש לחיפה את מיטב זמנך ומאמציך... ברור כי מועמדותך לראשות העבודה תגזול את זמנך בחודשים הקרובים, אתה תעשה שימוש בכספי ציבור למען הקריירה הפוליטית האישית שלך, דבר המהווה מעילה באמון ושחיתות".
עוד מאיים ויסולי במכתבו כי יפנה בעניין ליועץ המשפטי לממשלה. במכתבו הוא מעלה טענות כאילו מצנע עושה שימוש בלשכה המוניציפאלית לצורכי ההתמודדות "תוך צפצוף בוטה על החוק", כלשון המכתב.
למרות מכתבו של ויסולי, יש לציין כי המערכת הפוליטית כולה נכנסה לא מכבר לשנת בחירות וגם אישים כראש הממשלה ושר הביטחון עוסקים בעצמם בהתמודדות על מקומם, כל אחד בתנועתו, לקראת יום הבחירות.
מלישכת מצנע נמסר בתגובה כי "בתחילת ספטמבר הופץ מכתב לעובדי העירייה המזהיר את עובדי העירייה מעיסוק בכל פעילות פוליטית. פנייתו של ויסולי אינה רצינית. ראש העיר מצנע פועל בהתאם לחוק".

עוד כנס ביקום

ביום חמישי הקרוב יקיים מצנע כנס תמיכה פוליטי, שוב בקיבוץ יקום. בכוונת המארגנים למלא הפעם את מקום האירוע, כדי לתקן את הרושם הקשה של הכנס הפוליטי השומם שנערך בשבת האחרונה ובו נכחו פחות ממאתיים איש.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופירה יוחנן וולק
"המועמדות תגזול זמן". מצנע
צילום: אופירה יוחנן וולק
מומלצים