שתף קטע נבחר

שרנסקי רומז: מוכן לאיחוד עם ליברמן

עד כה הדפו בסיעתו - "ישראל בעליה" הזמנות להצטרף לגוש ימני עם מולדת, המפד"ל ו"ישראל-ביתנו". שרנסקי הערב: מוכן לשקול איחוד עם סיעות העולים

השר נתן שרנסקי אמר הערב (יום ה') לראשונה כי יהיה מוכן לשקול איחוד פוליטי עם סיעות נוספות הפונות למגזר הרוסי, לקראת הבחירות הקרובות. "לא נשלול ואף נשקול חיבור עם סיעות שפונות לקהל שלנו, לעולים מחבר המדינות", אמר. שרנסקי מכוון בהצהרתו לאיחוד אפשרי עם הסיעה המתחרה "ישראל ביתנו", בהנהגת ח"כ אביגדור ליברמן.
עד כה הדפו בסיעת "ישראל בעליה" את ההזמנות המרומזות להצטרף לגוש ימני מאוחד שיכלול את תקומה, מולדת, האיחוד הלאומי, ישראל ביתנו, המפד"ל וישראל בעליה. שרנסקי עדיין מתנגד להצטרפות לגוש הימני, אך הערב הוא פותח פתח למגעים עם ליברמן, שהיה עד כה היריב הפוליטי שלו ברחוב הרוסי.
את הדברים אמר שרנסקי הערב בישיבת לשכת "ישראל בעליה" בתל אביב. עוד הוחלט בישיבה, כי "ישראל בעליה" תקפיא את הדיון על פרישה מהממשלה ותמתין למהלך מצידה של מפלגת העבודה. לאחר פרישת העבודה תתכנס הלשכה שוב להערכת מצב. בישראל בעליה ישנם קולות הקוראים לפרישה על רקע המדיניות הכלכלית. למרות זאת, ברור שפרישת שרנסקי, המחזיק בארבעה מנדטים בלבד, לא תחליש את ראש הממשלה ועשויה לפעול כבומרנג נגד הפורשים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
יתאחד? שרנסקי
צילום: איי אף פי
מומלצים