שתף קטע נבחר

שריד: על התנהגות ברק אדבר בעתיד

יו"ר מרצ מנסה לשמור בבטן את הכעס שלו על האופן בו ראש הממשלה ניהל את הטיפול במשבר. "האפשרויות לפתרון המשבר היו ברורות", הוא אומר, "ובחרנו בזו הפחות גרועה מבחינתנו"

"בחירות עכשיו זה כמו חור בראש", אמר היום יו"ר מרצ, השר יוסי שריד, שבא לדבר לפני ועידת אנשי חינוך בנושא ההשכלה הגבוהה. "אין סיבה ללכת לבחירות, ואם ביום שני הממשלה היתה נופלת בהצעה בכנסת, אז אין שלום ואין חינוך ואין כלום. אף אחד לא קיבל אחריות על המשבר, אז אנחנו קיבלנו אותה. אני שלם עם ההחלטה".
שריד, שהגיש אמש את מכתבי ההתפטרות של שרי מרצ לראש הממשלה, אהוד ברק, מודה שהוא עצוב. לא קל לו לעזוב את הממשלה, והפרידה ממשרד החינוך קשה אף יותר.
על השמחה בש"ס סירב שריד להגיב. גם את הביקורת שלו על האופן בו ניהל אהוד ברק את הטיפול במשבר הוא מתאמץ בינתיים לשמור בבטן. "אני לא בתפקיד המבקר עכשיו", הוא אומר. "על הכעסים שלי אני אדבר בהזדמנות אחרת".
שריד אומר שכל האפשרויות שעמדו על הפרק כדי לפתור את משבר הסמכויות במשרד החינוך היו ברורות, ונדרשה החלטה אמיצה. "בחרתי באפשרות הפחות גרועה מבחינתנו. להגיד לכם שישנתי טוב בלילה, לא אגיד. אבל חשוב לנו המסר שאנחנו מעבירים. כל הזמן מדברים איתי על כסף קטן. שלשום הגיעה אלי קבוצה של חירשים ממזרח ירושלים, ובקושי יכולתי להיענות למבוקשם. משרד החינוך פשט את הרגל בגלל הקצאות כספים שונות ומשונות, ואני לא יכול לעזור לגופים שאני רוצה לעזור להם. אז אם אני מתנהל מפשרה לפשרה, מסחיטה לסחיטה - איך אוכל לבוא אל אותם חירשים ולהגיד להם בלב שלם שאין לי כסף?
אולי אני לא מתאים להיות שר חינוך, כי אני לא מאמין בחינוך אלא בדוגמה אישית. הרי לציבור יש חוש לזיהוי מסרים כפולים וזיופים. אנחנו לא רצינו להיגרר כנבלה בשוק אחרי המשבר הזה. עכשיו אנחנו בחוץ, ויש יתרון גם בלא להיות כל הזמן בתוך הסחי הזה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
שריד. לציבור יש חוש לזיהוי מסרים כפולים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים