שתף קטע נבחר

לראשונה: נשללה אזרחותו של ישראלי החשוד במעורבות בטרור

שר הפנים אלי ישי שלל את אזרחותו של ערבי ישראלי העצור בחשד לחברות בחמאס ומעורבות בפיגועים. האגודה לזכויות האזרח: צעד חמור וחסר תקדים

שר הפנים אלי ישי ביטל היום (ב') לראשונה את אזרחותו של ישראלי החשוד בפעילות עוינת. השר ישי עשה שימוש בסמכותו, על פי חוק האזרחות, לביטול מעמד האזרחות של נאהד אבו קישאק, העצור בכלא שקמה.
ההחלטה התקבלה בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, ובעקבות מידע על פעילותו של אבו קישאק, בחמאס. על פי המידע, אבו קישאק היה מעורב בפיגוע התאבדות ונעצר בעת שהיה בדרכו לבצע פיגוע נוסף.
לפני כחודש הודיע ישי כי הוא שוקל לבטל גם את אזרחותו של קייס חסן כאמל עובייד, אזרח ישראלי המתגורר בלבנון והחשוד בסיוע לחיזבאללה, ואת מעמד תושבות הקבע של שאדי שורפא החשוד שסייע למבצעי פיגוע בירושלים. השניים הגישו הסתייגויות וממשרד הפנים נמסר כי ישי עדייין לא קיבל החלטה.
"על רקע האירועים הביטחוניים החמורים שהתגברו לאחרונה, אני מאמין כי יש לנהוג בחומרה עם מי שפועל נגד ביטחון המדינה וזאת מתוך אמונה ותקווה כי צעדים מעין אלה ירתיעו אחרים ויפחיתו את מספר הקורבנות", אמר השר ישי.
"שלילת האזרחות היא צעד חסר תקדים השולל זכות יסוד של אדם להיות בעל אזרחות. זה צעד שלא יקדם את ביטחון המדינה", מסרה בתגובה האגודה לזכויות האזרח בישראל.
האגודה הביעה חשש כי מדובר ב"צעד נוסף במדיניותו המפלה של שר הפנים כלפי האזרחים הערבים בישראל" וקראה להסדיר את סמכות שלילת האזרחות בחוק, כך שלא תהיה נתונה לשיקול דעתו של שר הפנים, אלא לסמכות בית משפט.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
"לנהוג בחומרה". ישי
צילום: גלי תיבון
מומלצים