שתף קטע נבחר

NBA: כריס וובר מואשם במתן עדות שקר

כוכב סקרמנטו קינגס מואשם כי שיקר במהלך דיון משפטי בנוגע לפרשת שחיתות במכללה. אם יורשע הוא עלול להענש בעשר שנות מאסר

אחרי ההסתבכות המתוקשרת של אלן אייברסון עם רשויות החוק בפילדלפיה, הגיע תורו של פורוורד סקרמנטו קינגס, כריס וובר, להסתבך בפרשה צבעונית ודרמטית פחות מזו של כוכב הסיקסרס, אולם מדאיגה לו פחות מבחינתו.
סוכנות ה-FBI הודיעה הלילה (ג') כי החליטה להגיש כתבי אישום נגד וובר בן ה-29 בגין מתן עדות שקר, במהלך דיון משפטי בפרשת שחיתויות בקבוצת הכדורסל של מכללת מישיגן, בה שיחק בין השנים 93'-95'. וובר נחקר בתקופה האחרונה על ידי סוכני ה-FBI ובפני בית השמפט, לאחר שנחשד כי במהלך אותה תקופה, קיבל כספים מגורמים שונים, בניגוד לחוקי ה-NCAA. אולם עבירה זו מתגמדת לעומת העבירה בה מאשימה אותו ה-FBI: הפרעה לעשיית הצדק ומתן עדות כוזבת בפני מושבעים. אביו של וובר, מייס וכן דודתו, שרלין ג'ונסון, מואשמים באותן עבירות.
אם יורשעו השלושה, צפוי להם עונש חמור ביותר - בין קנס מינימלי בסך 250 אלף דולר לעשר שנות מאסר.
הפרשה כולה הינה הסתעפות לקנוניה רחבה יותר, שבמרכזה עומד סוכן השחקנים, אד 'בוסטר' מרטין, שנחשד כי מסר מזומנים, צ'קים, בגדים, תכשיטים ודברי ערך נוספים לוובר ומשפחתו בין השנים 93'-88'. רגע לפני הצטרפותו של וובר הצעיר ל"פאב-פייב" - חמישיית הפרשמנים המסעירה של מישיגן באותה תקופה (בה נכללו גם ג'יילן רוז וג'וואן הווארד).
מרטין הודה בהאשמות נגדו (הלבנת כספי הימורים באמצעות מסירתם לשחקנים) כבר בחודש מאי (וצפוי לעונש מאסר), אולם וובר סירב להודות כי היה מעורב בפרשה והכחיש כי קיבל ממנו סכומי כסף משמעותיים.
לפי הודאתו, שילם מרטין לוובר כ-280 אלף דולר בסך הכל. כמו כן פעל באופן דומה עם לפחות שלושה שחקנים נוספים ששיחקו במכללת מישיגן, בהם רוברט טריילור (שחקן ניו אורלינס הורנטס), מוריס טיילור (יוסטון רוקטס) ולואיס בולוק, שהצטרף לאחרונה לאוניקאחה מלאגה הספרדית, שתשחק מול מכבי תל אביב בבית ב' של היורוליג.
טריילור ובולוק כבר הודו בפני בית המשפט כי קיבלו סכומי כסף משמעותיים ממרטין, ג'יילן רוז (שיקגו בולס) הודה כי קיבל "דמי כיס" בלבד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : איי פי
וובר. קיבל כסף פסול
צילום : איי פי
צילום: allsport
מוריס טיילור. גם הא במעורבים
צילום: allsport
מומלצים