שתף קטע נבחר

צה"ל פינה הלילה מאחז בשטחים

מספר צעירים שהתיישבו ליד ברכה נעצרו. לשכת בן אליעזר: יפונו עוד 20-30 מאחזים. מועצת יש"ע: מדובר במחטף

צה"ל פינה הלילה (ד') מאחז בלתי חוקי דרומית לשכם. מספר צעירים שהתפרעו במקום נעצרו.
המאחז הוקם באחרונה על ידי צעירים תושבי ההתנחלות ברכה הסמוכה, שהשתלטו על בית שמכונה"הבית הנוצרי" ואף הביאו למקום קרוואן.
כוח של משמר הגבול מלווה בחיילי צה"ל הגיע למאחז הלילה, כשהוא מלווה במשאית עם מנוף. במאחז לא נמצאו בני אדם וכל שנותר לשוטרים ולחיילים הוא להעמיס את הקרוואן על המשאית. במהלך יציאת הכוחות מהאזור הגיעו כמה נערים מן היישוב ברכה והחלו להתפרע ולהשליך אבנים על הכוחות. שניים מן הצעירים נעצרו לחקירה.
מלשכת שר הביטחון נמסר כי "כוונותיו של השר רציניות ובתקופה הקרובה יפונו מאחזים נוספים כפי שהודיע השר לאנשי מועצת יש"ע".
מועצת יש"ע האשימה בתגובה את שר הביטחון בנימין בן אליעזר במחטף. "הפינוי בוצע בניגוד לחוק משום שלא הוצא צו פינוי של בית משפט כמתחייב ובניגוד להתחייבותו של השר לממשלה ולמועצת יש"ע, שנושא המאחזים יוכרע בשולחן הממשלה ובתיאום עם המתיישבים", אומרים במועצה.
בימים האחרונים התקיימה שורת דיונים בין שר הביטחון ונציגי משרדו לבין ראשי מועצת יש"ע בעניין המאחזים. בן אליעזר מסר בדיונים כי הוא מתכוון לפנות בין 20 ל-30 מאחזים, כולל מספר מאחזים מיושבים. מועצת יש"ע מצדה אמרה כי היא לא תוותר על שום מאחז וכי "מדובר בנכס אסטרטגי".
היום היו אמורים להיפגש חברי ועדת חוץ וביטחון של הכנסת עם בן אליעזר בנושא - אך הפגישה נדחתה.
ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) פנה היום למפד"ל, וקרא להם להודיע לאלתר לראש הממשלה שאם לא יפסיק את פינוי המאחזים, הם יפרשו מהממשלה. "חבל שהימין הקיצוני מתמחה בפירוק ממשלות הימין והעברת השילטון לידי השמאל", אמר היום ח"כ זבולון אורלב מהמפד"ל בתגובה.
ח"כ מוסי רז (מרצ) הביע סיפוק: "פינוי מאחזים אינו מצריך ישיבת ממשלה, בדיוק כפי שכל התמודדות אחרת עם עבריינות היא בידי המשטרה. מן הראוי שהצבא ימשיך לפעול בנחישות לפינוי עוד 100 מאחזים שהוקמו בניגוד לחוק", אמר רז.
גם בתנועת "שלום עכשיו" גיכחו על הדרישה לאישור ממשלה לפינוי מאחזים לא מאושרים. "לפי חוקי הג'ונגל הללו המשטרה צריכה להידבר עם גנבים ואנשים בטרם תנקוט בפעולה כלשהי", אמרו.

בכתיבת הידיעה השתתפה סמדר שמואלי

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מאחז בשטחים (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים