שתף קטע נבחר

מצנע חזר לקיבוץ יקום - הפעם בהצלחה

אלפי תומכים הגיעו לכנס החוזר של מצנע, שמנסה למחוק את כשלון הכנס הקודם. מטה פואד מיהר להגיש עתירה לבית הדין של התנועה בשאלה: מאיפה הכסף?

עמרם מצנע, המתמודד על ראשות העבודה, חזר אמש (יום ה') לכנס תמיכה נוסף בקיבוץ יקום, כדי למחוק את מראות כנס התמיכה שנכשל לפני כשבועיים וזכה לכינוי "ליל הכיסאות הלבנים", בשל אלפיים כיסאות ריקים שנותרו מוטלים על הדשא.
עשרות אוטובסים הביאו אל הקיבוץ כארבעת אלפים וחמש מאות איש, לאחר עבודת שטח מאומצת שארכה כשבועיים.
מצנע עצמו היה אחרון הדוברים ותקף קשות את יריבו השר בנימין בן-אליעזר. "פואד ושרון הלכו בדרך הישנה ביחד והם צריכים לפנות את הדרך יחד", אמר. "לאורך תקופה ארוכה מדי עבד פואד תחת שרביטו של שרון ולכן במציאות החדשה הוא לעולם לא יוכל לנצח את שרון. פואד הפך את העבודה לליכוד ב' וליכוד ב' לעולם לא ינצח את ליכוד א'".
עוד אמר מצנע כי מפלגת העבודה הפכה למפלגה לא רלבנטית בשנים האחרונות. "כל זאת", ציין, "עד שהצטרפתי למירוץ לראשות העבודה... יש כאלה שרוצים לגמור את העבודה, אנחנו רוצים להתחיל אותה מחדש".
לפנות ערב ביקר מצנע את אנשי מטה "כיכר לחם" שהקימו אוהלים בכיכר המדינה. לאחר הביקור שם הגיע מצנע ליקום ואמר על רקע שיחתו עימם, כי "הצרה הגדולה ביותר במדינתנו, אפילו למעלה מהבעיה הביטחונית, היא הפער הכלכלי והשסע העצום העלול לפורר אותנו מבפנים, כמו סרטן שמתפשט בגוף".

שחקני החיזוק: וילנאי, חולדאי ותמיר

מצנע - כשלצידו רון חולדאי, השר מתן וילנאי, פרופ' יולי תמיר, חברי הכנסת יוסי כץ ויעל דיין והסופר א.ב. יהושע - קרא לחיים רמון לוותר על ההתמודדות על ראשות העבודה ולחבור אל מחנהו. "חיים אני מכיר ומכבד אותך מאוד וקורא לך, חיים קום ובוא איתנו בדרך המתאימה לך בותר, בדרך הישרה אל הניצחון", קרא מצנע.
פרופ' יולי תמיר שעלתה לבימת הנואמים הכריזה על סיום תקופת ההרהורים והודיעה על תמיכתה במצנע. הסופר א.ב. יהושע דיבר גם הוא בשבח ראש עיריית חיפה. "אומרים שאין לו ניסיון פוליטי", אמר, "לפעמים חוסר בניסיון שכזה עוזר. טוב להביא אדם מחוץ למסגרת, אחד שלא נכנע לסיסטם".
עבודה רבה הושקעה באירגון הכנס החוזר לאחר הרושם הקשה, שהותיר הכנס שנכשל לפני כשבועיים ביקום. מטה מצנע שלח מכתבים, פירסם מודעות ושלטי חוצות, שכר עשרות אוטובוסים ודאג לעבודת שטח מאומצת שתביא את הפעילים בהמוניהם. במטהו של בן אליעזר תוהים מאין הגיעו מאות אלפי השקלים הנדרשים למימון כנס פעילים שכזה.
אמש הם אף הגישו עתירה לבית הדין של התנועה בתביעה שמטה מצנע יחשוף את ספרי ההוצאות ומקורות המימון שלו. בתגובה לכך שאלו במטה מצנע "האם גם המטה של פואד יציג את ספרי החשבונות?"

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
מצנע. יהיה שימוש ברזרבות?
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים