שתף קטע נבחר

מצנע: ניסו לעשות לי "תרגיל עוקץ"

המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, עמרם מצנע, טוען כי נפל קורבן לניסיון הפללה בידי איש ימין. האיש מסר 3 צ'קים למקורב של מצנע, בסכום האסור על פי החוק, וצילם את מסירתם. הקלטת שודרה בערוץ 2. הצ'קים לא נפדו, ולטענת מצנע, גם לא היתה לו כוונה לפדות אותם

עמרם מצנע, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, טוען כי נפל קורבן ל"תרגיל עוקץ" מגורם שניסה להפליל את מטה הבחירות שלו. "ניסו לעשות לי תרגיל עוקץ בשיטה גנגסטרית של מאפיה ממש אבל הסופר-ניסיון פוליטי שלנו מנע מאיתנו מליפול בפח", אמר מצנע במסיבת עיתונאים בהולה שכינס אמש (ו').
לפני מספר ימים הועברו למטהו של מצנע שלוש המחאות, שתיים מהן על סך 7,000 דולר, ואחת בסכום של 6,000 דולר, על ידי אדם שהציג את עצמו כאבי כץ. ההמחאות נמסרו לידיו של דני נוימן, מנכ"ל קרן חיפה, מידידיו ותומכיו של מצנע.
בפגישה שהתקיימה ביום ד', בשעות הצהריים בקפה שני שבנווה שאנן בתל אביב, העביר אותו כץ שלושה צ'קים לידיו של נוימן, בסך כולל של 20 אלף דולר. ההמחאות, הנושאות מספרים עוקבים, מוכיחות כי הכסף הגיע מתורם יחיד. על ההמחאות לא מופיע שמו של התורם.
נוימן לא ידע כי כל אותה שעה מצלם אותו התורם האלמוני כץ. לא ברור מדוע הסכים נוימן כאיש אמונו של מצנע לקבל לידיו סכום כסף כה גדול, בהתחשב בכך שעל פי חוק הבחירות מותר למועמד לקבל מתורם יחיד 32 אלף שקלים בלבד.

ערוץ 1 סירב לשדר את הקלטת

ל-ynet נודע כי החומר המצולם הגיע תחילה למערכת חדשות ערוץ 1, אולם לאחר בדיקת היועצת המשפטית של הרשות, הוא נפסל לשידור. אתמול הגיע החומר גם למערכת חדשות ערוץ 2. כאשר קיבלו את החומר לידיהם הם מסרו את הפרטים למטהו של מצנע כדי לקבל את תגובתם בעניין. מצנע מיהר להגיש תלונה במשטרה ואיתר את הצ'קים שטרם נפדו. לטענתו, לא היה פודה את ההמחאות הלא כשרות, ובכל מקרה, הגורמים המופקדים על ראיית החשבון והייעוץ המשפטי, היו מאתרים את הצ'קים מבעוד מועד.
ההמחאות שנכתבו באנגלית מוענו ל-"בן צבי מצנע', והן שייכות לבנק האמריקני 'סאן טראסט' בסניף בדרום פלורידה. לטענת מצנע, החשבון שפתח המטה שלו לצורך גיוס תרומות נושא שם של פעיל בשם בן צבי, אולם אין קשר לבן צבי מצנע, אביו של עמרם מצנע.
"הניסיון להכפיש את שמי לא עלה יפה כי אנו פועלים רק ביושר", אומר מצנע. "בדיוק בשביל זה באתי לפוליטיקה, כדי לפעול נגד שיטות המאפיה הללו. ניסו לעקוץ אותי בחיבור המרתק ביותר שבין פוליטיקה לכסף וזה לא הלך להם".
מצנע סירב לומר מפורשות מי לדעתו עומד מאחורי המזימה להפלילו. "זהו גורם ששייך למערכת הפוליטית, אך איננו ממפלגת העבודה וכוונתו היתה לפגוע בי אישית ולהרוס את מפלגת העבודה. התקשורת נותנת פעמים רבות לגורמים פליליים פיתחון פה והופכת אותנו לבני ערובה שלהם", התלונן. עם זאת, אמרו מקורביו כי מצנע חושד כי פעיל ימין הוא שניסה להפלילו וכי יש בידו ראיות לכך.

ערוץ 2: עולות שאלות נוקבות

שלומית אברהם, דוברת חברת החדשות של ערוץ 2, מסרה בתגובה לדברי מצנע כי: "לא ניתן להסתתר מאחורי עניין ה'עוקץ'. מי שלכאורה שיתף פעולה בלא יודעין עם מה שמכונה תרגיל עוקץ, לא יכול להתייחס לסיפור רק כאל תרגיל ויצטרך להתמודד עם השאלות הנוקבות שעולות משיתוף פעולה בעייתי כזה, ואת כל זאת יש להביא לידיעת הציבור".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מצנע. "בשיטה גנגסטרית"
צילום: רויטרס
צילום: ערוץ 2
מתוך הקלטת: הפגישה בין התורם (משמאל) למקורב של מצנע
צילום: ערוץ 2
אחד הצ'קים שנמסרו
צילום: ערוץ 2
מומלצים