שתף קטע נבחר

תייר אחד בלבד התארח במלון סאן בראש השנה

ירידה של 20 אחוזים בתפוסת בית המלון הגדולים בבת-ים ביחס לאשתקד. במלון "סאן" נרשמה תפוסה של 60 אחוז בלבד. בשנים שקדמו לאינתיפדה היו בתי המלון בעיר מלאים עד אפס מקום, בערב החג

השפל בתחום תיירות החוץ בבת-ים הגיע בראש השנה לשיא חדש, כאשר במלון סאן שבעיר התארח תייר אחד בלבד. נכון לאמצע השבוע שעבר, נרשמה במלון תפוסה נמוכה בשיעור של פחות מ- 10 אחוזים.
בניגוד לשנים שקדמו לאינתיפאדה, שני בתי המלון הגדולים בעיר לא הצליחו לרשום בראש השנה תפוסה מלאה. מנתונים שהגיעו למקומון "חולון-בת ים" עולה כי במלון סאן נרשמה במהלך ימי חג ראש השנה תפוסה של כ- 60 אחוזים, המהווים ירידה של כ-20 אחוזים ביחס לראש השנה אשתקד. בעלי מלון סאן, משה לוי, אישר את הנתון הכואב: "אכן, במהלך ראש השנה התארח במלון תייר אחד מחו"ל".
עוד מתברר כי גם במהלך חודשי הקיץ נרשמה במלון סאן תפוסת אורחים נמוכה. לוי דיווח כי תפוסת האורחים ביולי האחרון היתה 15 אחוזים בלבד ואילו באוגוסט נרשמה תפוסה בשיעור כ- 20 אחוזים. "המצב קשה ביותר", סיכם לוי.
במלון מרקיור הסמוך למלון סאן נהנו מתפוסה גבוהה יותר במהלך ראש השנה. במלון העדיפו שלא לפרסם את אחוזי התפוסה המדויקים, אבל מנהל בית המלון, עמי מירון, אמר כי הם עמדו על למעלה מ- 80 אחוזים. מירון: "בהשוואה לאזור, התפוסה במלון במהלך הקיץ ובראש השנה הייתה טובה למדי. צריך גם להתחשב בעובדה שהחג הגיע השנה מיד אחרי חופשת הקיץ, ולכך היתה השפעה, בעיקר מבחינה כלכלית על האנשים שרק חזרו מחופשה".
מירון הוסיף כי ההזמנות לחדרים במלון בחג סוכות בעיצומן: "ההזמנות כיום הנן בעיקר על בסיס של כמעט 'הרגע האחרון', ויש לנו גם הזמנות מחו"ל. חלק מההזמנות, גם לקיץ, גם לראש השנה וגם לחג הסוכות מבוצעות על ידי אנשי עסקים".
במלון מרקיור, ציינו לטובה את פעילות הקיץ שארגנה עיריית בת-ים באזור הטיילת. הפעילות, שכללה מופעי רחוב, תרמה לענף התיירות בעיר.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תייר אחד מחו"ל התארח במלון סאן בערב ראש השנה
מומלצים