שתף קטע נבחר

המפד"ל תקבל את תיקי התשתיות והתיירות

ראש הממשלה הציע לשרים אפי איתם ויצחק לוי את התיקים, אותם ביקשה המפלגה מזמן. הממשלה צפויה לאשר את המינוי בבוקר

הממשלה צפויה לאשר בבוקר (יום ד') את מתן תיקי התשתיות והתיירות לשרים ללא תיק אפי איתם ויצחק לוי מהמפד"ל. ראש הממשלה אריאל שרון פנה הערב בהצעה לשרים לקבל עליהם את שני התיקים. היקף סמכויותיהם טרם נקבע, אולם הממשלה צפויה לאשר את המינויים.
שני התיקים נותרו ללא שר מאז פרשה האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו מהממשלה.
במפד"ל אישרו כי נענו להצעת שרון. תשובתה החיובית של המפד"ל היתה צפויה, משום שפעמים רבות בעבר תבעה להעביר לידיה את התיקים. "הגיע הזמן שיבין ראש הממשלה שלא ראוי שיהיו שרים ללא תיקים ותיקים ללא שרים", אמר בעבר יו"ר המפד"ל איתם.
בבוקר מתוכננת פגישה בין שר האוצר, סילבן שלום, לאיתם ולוי בנושא התקציב. לפני כחודש השיג ראש הממשלה את תמיכת שני שרי המפד"ל והצליח להעביר בממשלה את התוכנית הכלכלית, ששרי ש"ס ושרי העבודה התנגדו לה. בזכות תמיכת איתם ולוי, שהיוו לשון מאזניים, אושרה הצעת התקציב ברוב של 14 שרים מול 12 מתנגדים.
ההערכה היתה אז כי ראש הממשלה סגר "דיל" עם איתם והבטיח לו את תיקי התשתיות והתיירות בתמורה לתמיכה בתקציב. בראיון עם ynet הכחיש איתם את הדברים.
משבר נוסף של המפד"ל עם הקואליציה אירע כאשר המפלגה התנגדה למימוש תוכנית "עזה תחילה" ואיימה בהתפטרות, אולם בסופו של דבר קיבלה הבהרות בעניין מראש הממשלה ומשר הביטחון ו"התקפלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
נענו להצעה. איתם
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים