שתף קטע נבחר

הערכה: 120 אלף חברים במפלגת העבודה

בן אליעזר, מצנע ורמון נאבקו כדי לפקוד חברים רבים ככל האפשר למפלגה. היום ננעל המפקד, וההערכה: בן אליעזר פקד יותר מצטרפים חדשים

המפקד במפלגת העבודה ננעל הערב (יום ה') עם כ-40 אלף מצטרפים חדשים לשורות התנועה. עד לשעות הקטנות של הלילה נקלטו טפסי ההתפקדות במחשבים בבית המפלגה וההערכות נעות סביב 120 אלף חברים, המשמרים את העבודה כתנועה הפוליטית השניה בגודלה בישראל.
המפקד למפלגת העבודה החל עם 80 אלף חברים רשומים. במטות של שלושת המתמודדים על ראשות העבודה – בנימין בן-אליעזר, עמרם מצנע וחיים רמון – פעלו בקדחתנות כדי לפקוד חברים חדשים רבים ככל האפשר, מתוך אמונה כי מי שיפקדו יצביע עבורם בפריימריס ב-19 בנובמבר.

מנפחים מספרים

כדי להגביר את יוקרתם פיזרו הערב מטותיהם של בן-אליעזר, רמון ומצנע מספרים מנופחים של המתפקדים שצירפו לתנועה. לטענת מטה בן-אליעזר יש בידיהם טפסי 34 אלף מתפקדים חדשים; מטה מצנע מסר כי הגיע ל-26 אלף מתפקדים חדשים וממטה רמון נמסר על 11,200 מצטרפים חדשים לעבודה. בכל מטה, כמצופה, הטילו ספק גדול במספרים שהציג היריב וייחסו אותם לתעמולת פריימריס.
"מספרי המתפקדים במטות השונים נופחו כחלק ממערכת הבחירות", אומר גורם במערכת הפוליטית. "לכל צד יש עניין בניפוח המספרים כדי לתת אשליה של טרם ניצחון. ההערכה היא שפואד בכל זאת גבר על יריביו מצנע ורמון והצליח להביא יותר מתפקדים חדשים משניהם גם יחד, וזה כמובן נותן לו יתרון גם אם יוותר אחד מהשניים על המירוץ".
מזכ"ל העבודה אופיר פינס התגאה הערב, כי המיפקד נערך בתקציב מצומצם. "שיעור ההתפקדות עלה על המצופה, זאת למרות שההתפקדות התנהלה בניגוד לזו בליכוד, עם קמפיין צנוע ובשיטות עבודה תקינות", אמר פינס.
קליטת כל הטפסים במחשבים, אימות הנתונים, בדיקת זיופים וקולות כפולים תארך כחודש ימים. לאחר מכן, יפורסם מספר המתפקדים המדוייק. לכל הקולות הכשרים תהיה כמובן הזכות לבחור ולהשפיע על זהות יושב ראש המפלגה הבא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מי פקד יותר? רמון ובן אליעזר
צילום: רויטרס
צילום: מאיר פרטוש
מצנע. "11,200 מתפקדים"
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים