שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השב"כ חשף חוליית טרור שהתאמנה בעיראק
  שלושת חברי החוליה, שנתפסו לפני כחודש, עברו אימונים בידיהם של שירותי המודיעין העיראקי יחד עם אנשי "אל-קאעידה". בין היתר תיכננו לירות פצצות אר.פי.ג'י. לעבר מכוניות בכבישים

  הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי חשף חוליית טרור פלסטינית שעברה אימונים בעיראק בידיהם של שירותי המודיעין העיראקיים. בין היתר, התאמנו גם עם אנשי ארגון "אל-קאעידה".
  שלושת אנשי החוליה, שנעצרו לפני כחודש, השתייכו ל"חזית השיחרור הערבית" בהנהגתו של אבו אל-עבאס, השוהה בבגדד. הם חשודים כי התכוונו לבצע שורה של פיגועים בתוך ישראל, וכן פיגועי ירי בשטחים. השלושה עדיין נחקרים בשב"כ.
  בין הפיגועים שתיכננו חברי החוליה, היה ירי של פצצות אר.פי.ג'י. לעבר כלי רכב ישראלים בצירי תנועה מרכזיים. כן התכוונו לאסוף מודיעין עבור הארגון ועבור העיראקים. במסגרת זו אספה החוליה מודיעין לקראת ביצוע פיגוע בנמל התעופה בן-גוריון.
  השב"כ נמנע עד כה לפרסם את תפיסת החוליה, כיוון שאנשיו עדיין מנסים לגלות האם היו לחברי החוליה משתפי פעולה, או חברים נוספים שעברו אימון בעיראק והצליחו להסתנן לארץ.
  זו איננה הפעם הראשונה שבה מתגלה מעורבות עיראקית בפעילות טרור פלסטינית, אולם גורמי ביטחון הסבירו כי חשיבותה של חשיפת החוליה היא בהקשר של "תפירת" התיק המודיעיני נגד עיראק, לקראת המתקפה האמריקנית עליה.
  בין השאר תומכים העיראקים כספית במשפחות של מתאבדים ומעבירים למשפחות סכומים של אלפי דולרים כאות הוקרה על פיגוע התאבדות שביצע בנם ה"שאהיד". ראש המוסד המיועד מאיר דגן עדכן את האמריקנים בלכידת החוליה.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "השב"כ חשף חוליית טרור שהתאמנה בעיראק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלג'זירה
  סדאם. הקשר לפלסטינים מתהדק
  צילום: אלג'זירה
  צילום: איי פי
  אנשי בין לאדן התאמנו בעיראק עם הפלסטינים
  צילום: איי פי
  מוצר השנה
  מומלצים