שתף קטע נבחר

ושוב: הצעה למנות את פרס לנשיא "העבודה"

את ההצעה צפוי להעלות יו"ר המפלגה, בנימין בן אליעזר, בוועידה ביום שני. לפני ארבע שנים ביקש פרס את התפקיד אך נתקל בהתנגדות מצד אהוד ברק. ההערכה: הפעם, סיכויי פרס לזכות בתפקיד - גבוהים

שר החוץ שמעון פרס קרוב מאי פעם לתפקיד אליו הוא מייחל עוד מימי ממשלת ברק. ביום שני הקרוב בוועידת מפלגת העבודה בהיכל התרבות בתל אביב - תועלה להצבעה ההצעה להפוך את פרס לנשיא מפלגת העבודה. את ההצעה מעלה לדיון והצבעה יו"ר מפלגת העבודה בנימין בן-אליעזר. בן-אליעזר הגורס כי מינוי פרס לנשיא המפלגה יסייע למיצוב גבוה יותר של העבודה.
מלשכת בן אליעזר נמסר אמש (יום ד'), כי "יו"ר המפלגה דיבר כבר לפני למעלה משנה על העובדה שפרס צריך להיות נשיא המפלגה, בגלל מנהיגותו וניסיונו. זה יקדם את מפלגת העבודה ויתן לה אות כבוד בישראל ובעולם. הגיע הזמן לממש את התכנית".
פרס עצמו מקפיד שלא להתבטא בעניין. לפני כארבע שנים הוא ביקש לעצמו את התפקיד אך נתקל בחומת התנגדות שהקים מולו אהוד ברק. ברק חשש משני ראשים למפלגה, התנגשויות חוזרות בצמרת וחתירה של פרס תחת מנהיגותו. בלישכת פרס סרבו הערב להגיב בעניין.
ח"כ חיים רמון המתמודד על ראשות העבודה הודיע הערב כי אם יועלה הנושא להצבעה בוועידה הוא ירים יד בעד ההצעה. "תמכתי בכך ב-1996, ואני תומך גם היום", הוא אומר. "תפקיד נשיא המפלגה יראה כפי שיעצב אותו פרס ואיני רואה מניעה מכהונת נשיא מפלגה כשר בממשלה בעתיד".
למינויו של פרס לנשיא המפלגה יש גם גרעין של מתנגדים בעבודה. אם ייערך גיוס יתכן כי יצליחו לטרפד את המינוי, אולם בעבודה מעריכים כי הסיכוי לכך קלוש עקב תמיכתו של בן-אליעזר בפרס.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
נשיא המפלגה? פרס
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים