שתף קטע נבחר

בימין ובשמאל הסכימו: הפעולה במוקטעה - כישלון

החלטת הממשלה לסגת מהמוקטעה גררה ביקורת קשה במערכת הפוליטית כולה, על כשלון הפעולה ברמאללה. "הממשלה הזאת טיפשה ועיוורת", אמר ח"כ שריד

החלטת הממשלה על הנסיגה מהמוקטעה עוררה היום (א') זעם במערכת הפוליטית, וביקורת על כשלון הפעולה ברמאללה שנעשתה ללא תכנון מדוקדק.
ראש האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, אמנם בירך על החלטת הממשלה להסיר את המצור מעל המוקטעה, אך בכל הנוגע לפעולה אמר כי "הממשלה הזאת טיפשה ועיוורת, שאיננה מסוגלת לראות מהלך אחד קדימה. היא הולכת בחושך ומפילה את המדינה בכל בור שחור".
סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו מסרה בתגובה להחלטה כי "הוכח פעם נוספת שלא קיים סדר קבלת החלטות בממשלה זו". עוד נמסר מהסיעה כי "ממשלת ישראל מתקפלת בכל נושא. הסרת המצור היא פרס שקיבל הטרור בעקבות הפיגועים הקשים בתל אביב, ואדי ערה ומעלה אדומים".
ח"כ אביגדור ליברמן מהסיעה מזהיר כי "הממשלה החזירה את ערפאת למרכז הזירה. במקום לנצל הזדמנויות, הממשלה מסתבכת שלא לצורך. אפשר להגיב כמו שצריך והעולם היה מבין, אך הממשלה מסתבכת על מזבח שינוי כותרות העיתונים". לדבריו, הכניסה למוקטעה היתה אמורה להיות קצרה ולא להפוך "לבמה תמידית לכל הערפאתים למיניהם, ולכל המחבלים שיושבים עימו. היה צורך לחדור פנימה, לעצור את המבוקשים ובראשם טיראווי, ולצאת".
סיעת חד"ש קראה "לעם בישראל לא להיות מולך שולל אחרי תכסיסים מהסוג הזה, שרק ייקבעו את מצב הכיבוש מחדש של השטחים ועימות הדמים, שמביא לעשרות קרבנות של חפים מפשע בשני הצדדים".
ח"כ מיכאל קליינר (חירות), אמר כי פעולת צה"ל היתה פעולת ראווה מטופשת. "זו היתה פעולה שנועדה להשפיל את הפלסטינים ולאפשר לציבור הישראלי לשחרר קיטור אחרי הפיגוע באלנבי", אמר קליינר. "את המוקטעה היה צריך להפציץ מהאוויר כבר מזמן ולהיפטר באופן סופי מערפאת ומהמבוקשים שאיתו. ממשלת ישראל נמנעת באופן עקבי מהפצצת מטרות הטרור מהאוויר, כפי שעושים האמריקנים לפני פלישה קרקעית כדי להכין את השטח ולצמצם פגיעה בחיי אדם".
שר התיירות, יצחק לוי, מהמפד"ל, אמר בתום ישיבת הממשלה כי "ברגע שהמבוקשים שהתבצרו במוקטעה ייצאו מהבניין, הם ייעצרו".
מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ אופיר פינס, מתח ביקורת על כך שהממשלה לא השיגה כלום ונסוגה מהמוקטעה כלעומת שנכנסה. "חכם לא נכנס למצבים שפיקח יודע לצאת מהם. ובעניין הזה ראש הממשלה לא גילה לא חוכמה ולא פיקחות", אמר פינס. "ראש הממשלה עשה דבר שנקרא בכלכלה 'Stop Lost': פעולה שהופכת לכישלון ויוצאים ממנה, לא משנה מה המחיר. מלכתחילה הפעולה היתה אמורה לתת תשובה לפיגוע הקשה בתל אביב, אך כשמגיבים לא נכון לאירוע מסוים, התוצאה תמיד שלילית".

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
הולכת בחושך. שריד
צילום: דודו פריד
אתר הכנסת
שיחרור קיטור. קליינר
אתר הכנסת
מומלצים