שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תרופה חדשה: אינסולין קבוע לחולי סוכרת
  התרופה, שתגרום להפרשת אינסולין קבועה בדם, תשווק בארץ החל מאפריל ותעלה 20 עד 30 אחוז יותר מהתרופה הקיימת כיום בשוק

  תרופת אינסולין חדשה, השומרת על רמות קבועות של אינסולין בדם ואושרה על ידי משרד הבריאות, תשווק בארץ החל מאפריל 2003.
  האינסולין החדש, "לנטוס", ישווק על ידי חברת התרופות הבינלאומית "אוונטיס". מחירו יהיה גבוה ב-20 עד 30 אחוז ממחירו של האינסולין המשווק כיום, NPH.
  בארץ חיים כיום כ-400 אלף חולי סוכרת סוג 2, וכל שנה נוספים למעגל כ-20 אלף חולים חדשים. ייחודו של ה"לנטוס" הוא ביכולתו להפריש כמות קבועה של אינסולין לדם מדי שעה, לאורך 24 שעות, מה שמבטיח שרמת האינסולין תישאר קבועה ומאוזנת.
  "אחת הבעיות במתן אינסולין", מסביר פרופ' איתמר רז, נשיא האגודה הישראלית לסוכרת ומנהל מרכז הסוכרת בבית החולים הדסה, "היא הניסיון לחקות את הפרשת האינסולין בגופו של האדם הבריא. לגוף שני סוגי הפרשות אינסולין, אחת קבועה והשנייה כשרמת הסוכר בדם עולה. האינסולין ה'מהיר', שניתן לאחר כל ארוחה, אמור לחקות את פעולת הלבלב כשרמת הסוכר בדם עולה ועושה זאת בצורה סבירה. אבל מצב של אינסולין קבוע במינון נמוך אי אפשר היה לחקות, מפני שאי אפשר היה לשלוט ברמתו בדם".
  כיום נפוץ השימוש במשאבת אינסולין, מכשיר המוזרק אל מתחת לעור, ובעזרתו ניתן היה לתת במשך היום מנה קבועה, ולפני הארוחות להגדיל אותה. למשאבה חסרונות רבים - עלותה יקרה, כ-15 אלף שקל והזרקת המכשיר מתחת לעור גורמת לזיהומים ודלקות. ה"לנטוס" עשוי להחליף את המשאבה בהצלחה, אך החולים עדיין יצטרכו לקבל זריקת אינסולין לאחר הארוחות.
  "החיסרון היחיד של ה'לנטוס' הוא שאחוז אחד מהמשתמשים התלוננו על כאבים בהזרקה, יחסית למחצית האחוז באינסולין הרגיל", אמר פרופ' רז. "לנשים בהריון אנחנו לא ממליצים על השימוש, כי עוד לא ברור אם יש לו השפעה שלילית על העובר".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תרופה חדשה: אינסולין קבוע לחולי סוכרת "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הספרייה הלאומית לבריאות ארה"ב
  התרופה תחליף את המשאבה. משאבת אינסולין
  צילום: הספרייה הלאומית לבריאות ארה"ב
  מומלצים