שתף קטע נבחר

שרון ובן אליעזר: מתקרבים לסוף הדרך?

בסביבתו של שר הביטחון תוקפים בחריפות את דבריו של ראש הממשלה על בריחת המבוקשים מהמוקטעה: "ההדלפה הזו חרגה מכל הקודים המקובלים". שרון ובן אליעזר האשימו זה את זה במניעים פוליטיים פנימיים. ריח בחירות באויר?

האם אריאל שרון ובנימין בן אליעזר מתקרבים לקץ שותפותם הפוליטית? העימות בין השניים סביב סיום פרשת המוקטעה הגיע אמש (יום ג') לטונים גבוהים במיוחד, ונראה לראשונה כמאיים על ממשלת האחדות הלאומית.
מקורביו של שר הביטחון לא הסתירו את הכעס על ראש הממשלה, בעקבות ההדלפה ל"מעריב", לפיה הביע בשיחת טלפון עם בן אליעזר מורת רוח מתפקוד צה"ל ומההוראות שניתנו לכוחות, שאיפשרו למבוקשים להימלט מהמוקטעה ברמאללה לאחר הסרת המצור.
"ההדלפה מלשכת שרון חרגה מכל הקודים המקובלים", אמרו מקורביו של בן אליעזר בשיחה ל-ynet. הם הוסיפו בלעג כי "ראש הממשלה יכול להמשיך להצטלם בטקסים ממלכתיים ברוסיה, אבל שלא יפריע למערכת הביטחון לעסוק בלחימה בטרור".
ראש הממשלה עצמו התאמץ אמש להבהיר בדרכו חזרה ממוסקבה כי מדובר במשבר ש"נופח" ואמר כי יחסיו עם שר הביטחון טובים: "אני נמצא בקשר הדוק איתו ויודע שהוא עושה מאמצים גדולים מאד בתחום הצבאי". שרון הוסיף בעוקצנות, בהתייחסו למאבקיו של בן אליעזר בתוך מפלגת העבודה כי "מצבו לא פשוט, משום שהוא מתמודד כרגע בשתי חזיתות ונאבק גם מלפנים וגם מאחור" (במישור הביטחוני ובתוך המפלגה, ד.ב).
מנגד, גם בסביבתו של שר הביטחון טענו כי דבריו של ראש הממשלה נבעו מסיבות פוליטיות מובהקות: "לכל אחד יש את הוועידה הפוליטית שלו, וזו של שרון מתקיימת בקרוב מאד", הבהירו.
אנשיו של בן אליעזר הדגישו כי ראש חטיבת המחקר באמ"ן, הגורם המודיעיני הבכיר ביותר, הבהיר כי המבוקשים "הכבדים" עדיין נותרו במוקטעה וחוששים לצאת. לפיכך, לדבריהם, לא היה כל מקום לדבריו הקשים של ראש הממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון במוסקבה. שיצטלם לטקסים
צילום: רויטרס
צילום איי פי
בן אליעזר. נלחם בשתי חזיתות?
צילום איי פי
מומלצים