שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יורו 04': נדחה משחקה של ישראל מול קפריסין
  בעקבות בקשתה של ישראל, החליטה אופ"א לדחות את המשחק במוקדמות יורו 04', שהיה אמור להערך בעוד כשבועיים, לאפריל 2003. גברי לוי: "זו הצלחה גדולה לכדורגל הישראלי"

  אופ"א נעתרה היום (ה') לבקשתה של ישראל והחליטה לדחות את משחקה מול קפריסין שנועד להערך ב-16 באוקטובר, במסגרת בית 1 של מוקדמות יורו 2004. המועד החדש הוא ה-30 באפריל 2003. כזכור, ביקשה ישראל לדחות את המשחק בשל הקשיים למצוא מגרש ביתי, מאחר ואופ"א אסרה עליה לארח משחקים בינלאומיים בארץ.
  בהודעה של אופ"א נאמר כי ההחלט החדשה התקבלה "בעקבות אי מציאת פתרון מוסכם לצורך של קיום המשחקים מחוץ לישראל, בעקבות הדאגות הבטחוניות". עוד נאמר בהודעה: "המשחק הבא של נבחרת ישראל נקבע ל-2 באפריל 2003 ולפני כן, תתבצע הערכה נוספת של המצב הבטחוני".
  מנכ"ל אופ"א, גרהארד אייגנר אמר כי אל מול ראשי ההתאחדות האירופית עמדו שני שיקולים עיקריים: ביטחון הנבחרות ושיוויון בהיבטים התחרותיים של כל המתמודדות בבית 1. "אופ"א קיבלה את החלטתה לטובת האינטרסים של כל המעורבות במשחקי הבית המוקדם", אמר אייגנר. "אנחנו חייבים להבטיח את בטחונם של המשתתפים כמו גם את התנאים הספורטיביים שצריכים להיות זהים לכל אלה שישחקו בישראל במהלך משחקי הבית המוקדם".
  לפיכך, קיים באופ"א חשש כי נבחרות, שעל פי לוח המשחקים אמורות לצאת למשחקי חוץ ישראל בתקופה הקרובה (כמו קפריסין וצרפת), יקיימו את אותם משחקים מחוץ לישראל ויזכו ליתרון ביחס לנבחרות האחרות בבית שיאלצו לקיים את משחקיהן בישראל בשלב מאוחר יותר. מכך עולה שבאופ"א אכן מצפים לשינוי עתידי במצב הבטחוני שיאפשר שינוי ההחלטה על הסרת האיסור על משחקים בינלאומיים בישראל בעתיד. "דחיית המשחק היא עניין רגיש" הוסיף אייגנר בהודעתו, "צעד זה יתן לנו זמן להעריך בהמשך את המצב הבטחוני בישראל לפני המשחקים באפריל 2003".
  בהתאחדות קיבלו בשמחה את הידיעה. היו"ר גברי לוי: "זו הצלחה גדולה מאוד לכדורגל הישראלי, שהושגה בזכות הידידים שיש לנו באירופה. עבדנו ימים כלילות על מנת להשיג את ההחלטה הזאת, כל זאת כדי למנוע פגיעה בכדורגל הישראלי ובסיכויינו להעפיל ליורו 04'. בסופו של דבר השתלם המאמץ ואנו מקווים שעד אפריל ישתנה המצב בארץ ואז נוכל לארח את המשחקים בישראל".
  יצוין, כי לפני ימים אחדים נדחתה בקשתה של ישראל לקיים את משחקיה הביתיים בלונדון, לאחר שמשטרת אנגליה הודיעה כי לא יהיה באפשרותה לאבטח את המשחק נגד קפריסין.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  גרנט. קיבל דחייה
  צילום: ראובן שוורץ
  צילום: יוסי רוט
  גברי לוי. "הצלחה לכדורגל הישראלי"
  צילום: יוסי רוט
  מומלצים