שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "רוצה לאסוף 6 מיליון חתימות נגד הכיבוש"
  אשתו של נגיד הבנק המרכזי האירופי מארגנת עצומה בהולנד "נגד הכיבוש של ישראל בשטחים". כשנשאלה בראיון רדיו כמה חתימות היא רוצה להשיג, אמרה "6 מיליון" וצחקה

  אשת נגיד הבנק המרכזי האירופי אוספת בהולנד חתימות של אנשי ציבור בכירים, מדינאים וסליבריטאים, על עצומה אנטי ישראלית הקוראת להפסיק את הכיבוש. עד כה היא אספה כ-6,000 חתימות.
  גרטה דאוסנברג, אשת הנגיד המתגוררת בהולנד, ידועה כפעילה פרו פלסטינית. לפני כמה חודשים הניפה את דגל פלסטין על מרפסת ביתה. היא הורידה אותו רק לאחר לחצים ציבוריים ומחאת הקהילה היהודית. לדברי גורמים ישראלים, הדגל הורד בגלל המבוכה שנגרמה לבעלה, וים דאוסנברג.
  העצומה שמארגנת דאוסנברג קוראת לישראל לצאת מכל השטחים שנכבשו ב-67' ולקבל על עצמה את כל החלטות האו"ם. בעצומה נכתב שישראל כובשת שטחים זה 35 שנה, למרות החלטות האו"ם בנושא.
  העצומה גם קוראת לממשלת הולנד ולאיחוד האירופי להקדיש את עצמם להפסקת הכיבוש. בין החותמים עד כה, ראש ממשלה לשעבר בהולנד, ואן אחט, חברי פרלמנט אירופים וחברי פרלמנט הולנדים. בנוסף חתומים על העצומה אנשי קולנוע, אמנות ועיתונאים.
  ביום שני, כפי שדווח העיתון "טלגרף" ההולנדי, התראיינה דאוסנברג לרדיו בהולנד ונשאלה כמה חתימות עוד בדעתה לאסוף. היא ענתה "שישה מיליון" ופרצה בצחוק תוך כדי הראיון. הדבר עורר זעם רב בקהילה היהודית. אחד מעורכי הדין בקהילה אמר כי בכוונתו להגיש נגדה תביעה בעקבות הדברים.
  גורמים במשרד החוץ אמר בתגובה כי "מדובר בהתבטאות בהמית. למרות שבעלה אינו אחראי על התנהגותה, יש לקוות שההתבטאות הזאת גורמת לו אי נחת". הגורמים הביעו תקווה שממשלת הולנד ובעלה של דאונסנברג ימצאו את הדרך להביע הסתייגות פומבית מהמעשה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים