שתף קטע נבחר

שרון נזף בשרים: תפסיקו לפטפט על עיראק

רה"מ אמר בישיבת הממשלה ש"פטפוטים מיותרים" מזיקים גם לישראל וגם לאמריקנים. איציק: מי שמפטפט אלה לא השרים, אלא שרון, פואד ופרס. שר החוץ מצידו דרש להנמיך פרופיל בעניין הווזאני

אחרי שארה"ב דרשה מישראל "לא לפטפט" בנושא העיראקי, היפנה היום (א') ראש הממשלה, אריאל שרון, דרישה דומה מהשרים בישיבת הממשלה. במקביל, שר החוץ שמעון פרס ביקש מהשרים "להנמיך פרופיל" בנושא שאיבת המים של לבנון מהוואזני.
שרון, שהתייחס כנראה לדברי שר הביטחון בנימין בן אליעזר לפיהם צפויה מתקפה אמריקנית בנובמבר, אמר ש"פטפוטים מיותרים" מזיקים גם לישראל וגם לאמריקנים. לדבריו, האמריקנים חזרו על בקשתם להפסיק את ההתבטאויות בנושא כבר כמה פעמים בעבר. השרה דליה איציק השיבה כי מי שמתבטא בינתיים בנושא הם לא השרים בכללם אלא שר החוץ, שר הביטחון וראש הממשלה עצמו.
שרון הודיע לשרים כי בעוד 10 ימים, ב-16 בחודש, הוא ייצא לפגישה עם הנשיא ג'ורג' בוש בוושינגטון, שתתרכז בנושא העיראקי. הוא רמז כי ישראל תבצע כמה מחוות כלפי הפלסטינים לקראת הנסיעה. לדבריו, "ישראל תעשה מאמץ להקל בכל תחום שניתן ביחס לאוכלוסיה הפלסטינית".
השר נתן שרנסקי אמר כי לקראת כל העברת כספים לרשות, חשוב שיהיה פיקוח ישראלי על כך. פרס השיב כי "לא תהיה העברת כספים ללא פיקוח על הנעשה בהם".

יעלון: נמשכת מגמת היחלשות ערפאת

הרמטכ"ל משה (בוגי) יעלון ערך בפני השרים סקירה ביטחונית. לדבריו, פרשת המוקטעה נתפסת ברשות הפלסטינית כ"הצלחה וכניצחון". עם זאת, לדבריו, נמשכת המגמה של היחלשות כוחו של ערפאת.
הרמטכ"ל ציין כי בחברה הפלסטינית מתקיים כעת תהליך "עמוק ומשמעותי" שיש לבחון אותו לאורך זמן.

"ישראל מסכימה לשאיבה לצרכים ביתיים בוואזני"

בנושא שאיבת המים הצפויה בשבוע הבא מהווזאני, פנה פרס לשרים ואמר ש"צריך להנמיך את הפרופיל ולהפסיק להתבטא בנושא". לדבריו, ארה"ב מגבשת פיתרון לעניין, וכל דיבור מיותר רק יפגע ביכולת להגיע לסיכומים.
גורמים מדיניים אמרו ל-ynet כי הפתרון המקובל על ישראל וארה"ב הוא שהשאיבה תהיה לצרכים ביתיים בלבד.
שר החקלאות, שלום שמחון, אמר בתום ישיבת הממשלה כי כל עוד השאיבה תהיה רק לצורך צריכה ביתית, "הדבר יכול להיות נסבל". אולם לדבריו, "אם מדובר בצריכה בכמויות גדולות יותר כמו לצורך השקייה, לא ניתן לקבל זאת. כל פעולה שתשנה את מאזן המים באיזור, תהיה בעייתית ביותר. אמליץ לממשלה שלא לוותר בנושא זה מכיוון שלא מדובר בפעולה מקומית, אלא בתשתית לשאיבה נרחבת של מים".

שרנסקי: פחות תאונות בגלל הארכת שעון הקיץ

לקראת המעבר לשעון חורף, ציין השר שרנסקי שההחלטה להאריך את שעון הקיץ היתה מוצלחת מאוד. לדבריו, כתוצאה מכך, היתה ירידה משמעותית ביותר במספר תאונות הדרכים בתקופת חול המועד סוכות. לעומת 63 תאונות דרכים קשות בתקופה זו (חול המועד) בשנה שעברה, השנה היו רק כ-32 תאונות. הוא הוסיף כי בעוד שבשנה שעברה נהרגו 14 בני אדם בסוכות, השנה נרשמו 8 הרוגים בלבד.
שרים שתמכו בעבר בהצעתו של אלי ישי שלא להרחיב את תקופת שעון הקיץ, בהם סילבן שלום וראובן ריבלין, אמרו שתוצאות יישום שעון הקיץ השנה היו טובות וכי יש להמשיך את הפעלתו במתכונת זו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
שרון. דיבורים מזיקים
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
מומלצים