שתף קטע נבחר

הבחירות בליכוד: שרון הצביע בשדרות וזכה לביקורת

הבוקר יבחרו מאות אלפי מתפקדי הליכוד את חברי הוועידה שיכריעו מי יהיו חברי הכנסת. אנשי נתניהו מתלוננים: "אין פיקוח הולם בקלפיות", וכן על איומים נגד מתפקדים. והלילה תקלות ראשונות: ההצבעה בגבעת שמואל וביישובי מטה בנימין תידחה בגלל מחסור בטפסים

305 אלף מתפקדי הליכוד יבחרו היום (ב') את חברי ועידת הליכוד ומועצות הסניפים של התנועה בצל תלונות לאי סדרים ומאבקי כוח קשים בין אנשי נתניהו ושרון. חברי מועצות הסניפים יבחרו את ראשי הסניפים ואת מועמד הליכוד לרשות המקומית, וחברי הוועידה יבחרו בעתיד את חברי הכנסת. התוצאות צפויות להתברר לקראת סוף השבוע.
ראש הממשלה, אריאל שרון, הצביע הבוקר בעיר שדרות. ראש העיר שדרות, אלי מויאל, שתומך בבנימין נתניהו, אמר כי "חבל מאוד שראש הממשלה מגיע לשדרות רק כדי להצביע ולא טורח להגיע לישוב כשנופלות בשטחו פצצות מרגמה".
ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, בראשות השופט בדימוס אורי שטרוזמן, החליטה הלילה להיעתר לבקשתם של מספר קבוצות ולדחות את הבחירות במטה בנימין, יפו ופתח תקוה. הבחירות בחורפיש נדחו עקב מותו של בנו של אחד המועמדים. הבחירות ביישובים אלו יתקיימו ב-15 בחודש.

בגבעת שמואל מפחדים

לקראת פתיחת הקלפיות גובר המתח בין מחנות נתניהו ושרון ותלונות רבות על זיופים הועברו לועדת הבחירות. אנשי נתניהו טוענים כי אין פיקוח הולם על הקלפיות, וכי דרישת מחנה נתניהו להציב משקיפים מן המחנות השונים לא התקבלה. במקום זאת, ישמשו כמשקיפים אנשי חברת כוח-אדם ששכר מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי. גורמים בליכוד אמרו כי אנשי חברת כוח-אדם הם משקיפים לגיטימיים והם אינם מחויבים לאיש מן המועמדים.
אנשי מחנה נתניהו העלו טענות קשות גם נגד מתמודדים המזוהים עם ראש הממשלה בערים השונות. במחנה נתניהו אמרו ל-ynet כי "ישנם גורמים שלא רצוי שיהיו פעילים בליכוד, זה לא מוסיף לתנועה", והתייחסו בין היתר למועמדותו של מוסה אלפרון, הידוע בקשריו ב"עולם התחתון", למועצת גבעת שמואל. הגורמים מציינים כי "זה לא מוסיף לתנועה, ועם זאת, כנראה שמדובר בקבלני קולות טובים, משום שהאנשים באזור פשוט מפחדים מהם".
שר התקשורת ראובן ריבלין אמר כי "לא יהיו הפעם קבוצות הומוגניות על בסיס תמיכה באיש זה או אחר. רוב המתמודדים הם ראשי ערים וחברי מועצות שרוצים להמשיך בתפקידם, ורוצים קבוצה שתתן להם השפעה ביישוב שלהם".
לקראת הבחירות נסגרו "דילים", חלקם חוצי מחנות. 1.2 מיליון טפסים הודפסו, וברובם כבר סומנו השמות על פי ההנחיות שנתנו בסניפים. מינהלת הבחירות איפשרה זאת בשל הזמן הממושך שלוקח לכל מתפקד למלא את הטפסים למועצת הסניף ולוועידת הליכוד. בכל טופס צריך לסמן עשרות רבות של שמות, והדבר עלול לעכב ולשבש את ההצבעה בקלפיות השונות.
מבצע ההיערכות לקיום הבחירות כולל היערכות לוגיסטית לא פשוטה. 550 קלפיות יוצבו ב-180 יישובים. הקלפיות ייפתחו בשעה 10:00 וייסגרו ב-22:00. אלפי עובדים נשכרו כדי לתפעל את הבחירות, בתוכם אנשי אבטחה ועובדי חברות כוח-אדם שישבו בקלפיות ויתפעלו את הבחירות. הכרעה צפוייה רק בסוף השבוע.

בהכנת הידיעה השתתף שמעון איפרגן

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו. המקורבים מאשימים
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
שרון. אלפרון תומך
צילום: רויטרס
מומלצים