שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  היום: רוסו יבקש משר הפנים אזרחות ישראלית
  קשר מכבי חיפה ייפגש בירושלים עם אלי ישי, ויאמר לו כי הוא מתכוון להישאר בישראל גם אחרי שיפרוש. גורמים במשרד הפנים: הסיכויים שרוסו יקבל אזרחות קלושים - משרד הפנים מפחד מתקדימים

  קשר מכבי חיפה, ג'ובאני רוסו, ייפגש היום (ד') עם שר הפנים, אלי ישי, ויבקש ממנו לקבל אזרחות ישראלית. קיום הפגישה התאפשר לאחר ששר המדע התרבות והספורט, מתן וילנאי, ביקש מישי לפגוש את רוסו ולשמוע את טיעוניו לגבי רצונו לקבל אזרחות.
  רוסו, שיגיע מלווה בפרקליטו עו"ד ישראל ענבר, יאמר לישי כי הוא מתכוון להמשיך ולחיות בארץ גם לאחר שיפרוש מכדורגל וידגיש כי נוצרה זיקה בינו לבין העם בישראל.
  בכל מקרה, ישי לא יודיע על החלטתו מיד לאחר הפגישה ורק לאחר ששר הפנים יתייעץ עם אישים נוספים הוא יפרסם את החלטתו. דוברו של ישי, איציק סודרי, אמר: "השר הזמין את רוסו לפגישה והוא ישמע בקשב רב את מה שיש לו להגיד".
  עם זאת, גורמים במשרד המת"ס אמר כי הסיכויים שישי יחליט להעניק לרוסו אזרחות קטנים, בשל החשש מיצירת תקדים שיגרום למבול של פניות מצד שחקני כדורגל נוספים ותושבים זרים שחיים בישראל.
  גורם בלשכת שר הפנים אמר: "סביר להניח שחלק מהפוליטיקאים שתומכים במהלך עושים זאת כיוון שזה די פופולרי לתמוך בזה וזה יכול גם להביא מצביעים, אבל מכיסא שר הפנים הדברים נראים אחרת. רוסו לא עומד בשום קריטריון חוקי המאפשר להעניק לו אזרחות אך עם זאת קיים סעיף המאפשר לשר הפנים להתגמש בכל הנוגע למתן אזרחות למי שהוא חפץ. צריך לזכור שאזרחות היא לא דבר שאמורים לחלק בקלות בישראל".
  בימים האחרונים התקבלו במשרד הפנים עשרות פניות של אזרחים בנוגע לבקשתו של רוסו, כאשר לדברי אותו גורם אחוז התומכים והמתנגדים מתחלק שווה בשווה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי שנקמן
  רוצה אזרחות. רוסו
  צילום: איתי שנקמן
  צילום: גלי תיבון
  ישמע בקשב רב. ישי
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים